1. .
    her zaman heryerde karşılabilinesi olan ve karşılaşma esnasında
    (içinizden)e pes artık,
    bi sen mi hastasın ha ? yetti be diye fenalık geçirten,
    bütün hastalıkların hepsinin nasıl olupta bir kişinin üzerinde toplandığı halde onun size nasıl çene yetiştirdiğini hayretler içinde gördüğünüz varlık.

Çoğu zaman, servisinizi, gelen ilk otobüsü bahane edip teyzecim ben otobüsü kaçırmayayım veya doktora randevum var geç kalmayayım diye yanından koşarcasına kaçtığımız teyzedir.

-merhaba evladım
    *merhaba teyze
    -ah ah ah dur şuraya soluklanayım bi, ay öldürecek bu dizlerim beni
    *tabi buyrun ne demek teyzecim
    -ay yok duracağım evladım ayakta durmasına da, geçen doktor şahabettin söyledi. tanıyormusun onu?
    *yok nerden tanıyayım teyzecim
    -neyse, bende laf olsun diye söylüyorum işte, yaşlandık evladım
    *estağfurullah teyzecim
    -yok yok artık bizde unutkanlık ta başlamış, ne diyorlar ona muhammed ali nin hastalığından işte
    *parkinson
    -heh o hastalık işte. doktorum şahabettin bey çok kaliteli doktordur bak bir rahatsızlığın varsa git ona, hemen ilacını yazar
    *şükür yok teyze
    -öyle deme şimdi size hayat su gibi kolay, bizde romatizma,lumbago,tansiyon,hiper tansiyon,katarakt, kemik erimesi neyse, şahabettin bey dedi ki

*teyze otobüsüm geldi okula yetişmem gerek geçmiş olsun

- şahabettin bey dedi ki ayakta durmayacaksın fazla tansiyonun düşer.

aaa üzerime iyilik sağlık... Nere gitti bu çocuk ya?
    1 ... derindost
  2. .
    hele de eczacılık öğrencisi olduğunuzu kazara öğrenirse sizi ekstra kitlemesi an meselesidir. boynundan girip ayak serçe parmağından çıkan her türlü acıyı onunla paylaşırsınız. bence bu teyzeler acılarını anlatarak hafifletiyor. *
    1 ... chimaera
  3. .
    hastalıkları okuyunca ciddi ciddi annem olduğunu düşündüğüm teyzedir. namı sözlüklere kadar ulaştı demek. vay beee...
    1 ... yaseminintenceresi
  4. .
    (bkz: babaanne)
    ... puacagibikiz