1. 1.
    Daima yaptığım ve yapmaktan da haz aldığım şeydir.

Ben bir türk'üm, türkçe olmayan selamı almam. hele arapça selamı hayatta almam.

türkçe selamlaşma "esenlikler", "esenlikler dilerim" ya da "tanrının esenliği üzerine olsun" şeklindedir.

Bu yüzden selamün aleyküm diyen hiç kimseye cevap vermiyorum. Verirsem de esenlikler diye cevap veriyorum.
    6 -14 ... marjinal bir yurtsever
  2. 2.
    Bir toplulukta sadece 1 kişinin verilen selamı alması yeterlidir. Diğer herkes almış sayılır. Öyle hep bir ağızdan şov yapmanın manası yok yani...

Bu göt verenin nezdinde bilmeyenler de bir şey öğrenmiş olsun bari.
    2 -1 ... lannoldu
  3. 2.
    inanayım inanmayayım o selamı nereye girsem veriyorum. bakıyorsun sohbet başlıyor, bi' samimi ortam oluşuyor, insanların yüzünde biraz olsun tebessüm oluyor. biraz böyle yaklaşmak lazım bence.
    1 ... potluvese
  4. 3.
    Birkaç kere yaşadığım durumdur, islamdan nasıl uzak gördülerse beni artık cevap vermeye yeltenmediler.
    1 -1 ... zaruri
  5. 4.
    shabbat shalom dense dört köşe olacak converso beyanı.
    ... trinitrotoluen
  6. 5.
    ben inanmıyorum ama as derim yani sıkıntı yok ama sabahın köründe herkes uyuklarken ortama girdiğinde selamün aleyküm diyen insanın ağzının ortasına çarpasım geliyor. insan bir günaydın der bu ne görgüsüzlük. ben merhaba dediğimde aleyküm selam diyen davarlardan bahsetmeyeceğim bile.
    -3 ... napakyanii
  7. 6.
    Bazen bıçaklanmaya/ölmeye sebep olabilir.

selamün aleyküm diyene cevap vermemek
    1 ... slippin jimmy
  8. 7.
    Bu kadar yıkık olmamak gerek aşın böyle şeyleri.
    1 ... fizulislermuduru
  9. 8.
    Hafif tabir ile kabalık, kabaca yobazlık olan eylem.
    edit: yazım hatası.
    ... coldmd
  10. 9.
    Selam vermek sünnet selamını almak ise farzdır arkadaşlar. Teşekkürler...
    -1 ... bayanmacchiato