1. 1.
    2018'te hala var olan kitlerdir.

baştan söyleyeyim musevi asıllı, liberal, ateistim. zaten bilen biliyor.

bu garip kitle türk olsun kürt olsun fark etmez, ya gerçekten sağlam pkk'lılar, ya da türkiye'yi hiç ama hiç sevmiyorlar. dolayısıyla ailelerini ve yakınlarını da sevmiyorlar.

demirtaş'ı pkk'dan ayırmaya çalışarak siyasetten anladıklarını düşünen bu kitle en fanatik, en çomar, en bağnaz kitledir.

selahattin demirtaş'ın abisi bizzat pkk'nın üst düzey yetkilisi nurettin demirtaş.

selahattin demirtaş'ın kendisi bizzat ve defalarca pkk'yı terör örgütü olarak görmediğini açıkladı.

selahattin demirtaş bizzat çatışma emri verebilen ve insanların ölmesini zerre umursamayan bir canidir.

şimdi bu adamı sırf sağcı görünmemek için, sırf kürt olduğu için, sırf medya parlattığı için destekleyenler pkk'nın işlediği suçların tamamına ortaktır. bilerek veya bilmeyerek fark etmez, ortaktır.

benim hayatım avusturya, türkiye ve israil arasında geçer. üç ülkeyi de seviyorum. fakat çok açık söyleyeyim avusturya ve israil'de selahattin demirtaş gibi birinin bırak milletvekili ya da cumhurbaşkanı adayı olmasını, konuşmasına bile müsaade etmezler.
    3 -1 ... kompetan
  2. 2.
    kendisini anti-emperyalist addeden ama emperyalistlerin ayakçısı olan partiyi öven oy veren kitledir.

türkiye ne çekiyorsa kendisini solcu olarak tanımlayıp siyasetten zerre anlamayan bu tiplerden çekiyor.
    ... asenaulku