1. 1.
    https://www.youtube.com/w...KGu8&feature=youtu.be+

dakika bir gol bir dedigim durumdur.

asrın lideri muharrem ince tarafından hem de yaptıgı ilk mitingde söylenmiştir yani daha başlangıçta böyle bir pot kırılıyor düşünün gerisini.

bazen ulusalcıların boktan teorileri mi mantıklı acaba diye kendime soruyorumm rte eliyle ülkeyi ele geçirecek batı muhalefeti de kötü polis olarak kullanıyor falan diye, zira muhalefetin bu hallerinin mantıklı açıklaması yok, sonra 17-25 aralık süreci geliyor rtenin sözleri geliyor, canla başla suriyeye yardım göndermesi falan geliyor diyorum ki sokam böyle teoriye, çok düşük zekalı olmak gerekir bu teoriyi ortaya atmak için falan diyip işin içinden sıyrlıyorum.

söz şimdi iyi partililerde, meydanlarda ısrarla ve ısrarla pkk'yı öven heykelini dikecegiz diyen bir adamın salıverilmesi isteniyor ne diyorsunuz bu duruma.

rte oslo süreciyle ad hominemin dibine vurmayın sakın, zira siz rteyi terör örgütüyle iş tutuyor falan diye(nasıl kafa yapıysıysa artık) sevmiyordunuz, bu sefer adamınız çıkıp demirtaşı serbest bırakın diyor aponun heykelini dikecek adamı.
    evet mikrofon sizlerde.
    23 -16 ... zargna
  2. 2.
    Muharrem'e olan oyumu hiç etmiştir.

Yazıklar olsun başka da bir şey demiyorum.
    12 -14 ... narcissistic
  3. 3.
    Görün işte chp neymiş. Siz bunları atatürkçü falan mı zannediyordunuz yoksa?
    14 -8 ... ruhsal enfeksiyon
  4. 4.
    konuşmayı genel olarak dinlerseniz her başkan için örnek vermiş. hapiste tutma çıksa iyi olur sevinelim dememiş .
    5 -11 ... kafam bir milyon
  5. 5.
    "demirtaş'ı hapiste tutma" cümlesi kaç farklı şekilde çarpıtılabilir şimdi onu izliyoruz aq. çıksa sevinirim demek değilmiş, başka.
    4 -4 ... mahmut sezar
  6. 6.
    son derece güzel bir laf etmiş. oyum bu yüzden muharrem ince ye.

edit: aslında muharrem ince ye takıldık konunun özünü unuttuk.

herkes muharrem ince nasıl böyle bir laf söyler diyor da kimse selahattin demirtaş i cumhurbaşkanı değil yasalar içeride tutuyor demiyor.

yani herkes cumhurbaşkanınin kişisel hıncı yüzünden demirtaş i yediğini kabul ediyor ve kimse buna itiraz etmiyor. ama herkes muharrem ince nasıl böyle bir şey söyler diyor. bence garip olan bu.
    13 -7 ... ruh okuzu
  7. 7.
    yine egip bükeceklere not konuşmanın tamamını da dinledim tv'de bulamadım bulan varsa yani böyle 5-6 dakikalık versinler ekleyelim. öncsinde bir şeyler diyor fakat bu kurdugu cümledeki anlamı degiştirmiyor araya sıkıştırırım akpliler görmez bizimkiler de haber yapmaz hdplilere jest olur diyordu şu sözle net sözlükten bile 10 kişiyi sogutmuştur bunun facebooku, a haberi atvsi var.
    7 -1 ... zargna
  8. 8.
    Hukuk devletinin ilk şartı herkesin yargılanabilmesidir. suç işleyen herkes yargılanmalı, bu adam bir katil. Yeri de orası. ayrıca teröristlerin ne zamandır seçilme hakkı oldu? vatanına ihanet eden, sırtımı PKK-YPG'ye dayadım diyen it kopuğu terörist haini nasıl yarışa davet edersin?
    7 -10 ... yerli ve milli
  9. 9.
    maalesef muharrem ince'nin hdp hakkındaki ilk çıkışı değil. hayal kırıklığı.
    4 -7 ... rauf
  10. 10.
    aynı zamanda "demirtaş'ın hapiste kalmasını isteyip bana oy verecek olan geri zekalılar, siz vermeyin" anlamına gelen cümle. sözlükte bol bol bulabiliriz bu dingillerden.

demirtaş birçok kez pkk ile ters düşmüştür pkk'dan azar yemiştir ona rağmen çizgisinden sapmamıştır. velev ki demirtaş pkk'yı savunuyor olsun, pkk'yı savunan bir insana oy veren 7 milyon insan var. aranızda yaşıyorlar. demirtaş'ı hapse atınca bu insanlar engellenmiş mi olacak? yoksa haklı mı gözükmüş olacaklar? sen bir insanın konuşma özgürlüğünü, seçme seçilme özgürlüğünü elinden alırsan o zaman ona dağa çıkmak ve ölmek arasında başka bir seçenek bırakmamış olursun. bu kadar basit bir denklem, burada idrak etmekte zorlandığınız şey nedir? aa yoksa sizin matematiğiniz kötü müydü? kıyamam size.

dipnot: pkk ile ters düşmesine hendek olaylarını örnek gösterebilirim.
    6 -6 ... muammar gaddafi