bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    penguen dergisinin sondan bir önceki sayfasında çizen,genelde osmanlı padişahları ve hayvanlar hakkında süper espriler patlatan son derece karizmatik kişilik.Gani müjde ile kanki oldukları hakkına ipuçlarım var
    6 ... berbay
  2. 2.
    ukalalık gibi olmasın ama espiri kavramını karikatürlerinden öğrendiğim, cem yılmaz tadında bir zeka küpüdür.
    genelde koyunlar, penguenler, uzaylılar, öküzler ve öküzlerle (insan kılığındaki) dalga geçer
    5 ... delikanlımühendis
  3. 3.
    klasik esprilerinin içinde görünmez adam esprileride vardır...

misal:

-görünmez adam sen mi geldin?
    +yok ben ikiziyim.
    -çok benziyosunuz. *
    8 -1 ... selmagezinir
  4. 4.
    sümüklü böceğe mendil satan karıncalar
    kanat yerine gaga takıp uçmaya çalışan adam
    "sevgilim, nereye baksam seni görüyorum" diyen penguen
    padişaha tuvaletin yerini soran yarım akıllı yeniçeri
    koyun sürüsünden birinin çıkıp "bireysel özgürlüğümü ilan ediyorum, artık sürü pisikolojisine uymayacağım" demesi akabinde diğer koyunların "ben de" "ben de" diye devam etmesi
    sandalyeyi icat eden prof kılıklı mağara adamının icatını ilk defa kendi üzerinde denemesi hakkında endişeli olması
    ayı kılığı giyip insanları korkutan ayılar
    bitmez
    7 ... delikanlımühendis
  5. 5.
    - uzaylıya "hasiktir" demeyi öğreten yurdum insanı
    - yıldız kaydığında bir daha kaysın diye dilek tutan adam (akabinde dileği kabul oluyor ama bu aynı şeyi dilemeye devam ediyor)
    - gıcıklık olsun diye simetrik uçuşan martılar
    bitmez
    3 ... delikanlımühendis
  6. 6.
    -ilk defa james bond'la tanışan öküzün, "bond, james bond" repliğinden sonra "öküz bildiğin öküz" diye bond'a fena geçirmesi,

-ayı ailesinin pikniğe giderken oyuncak ayıyı alıp gerçek yavrularını evde bırakmaları

-fabrikada çalışan kertenkelenin bilmemkaçıncı kopan kuyruk tazminatından sonra işten atılması

-kocası tarafından her sabah çığırtılarla (bkz: üüü rü üüüüü) uyandırılan tavuğun artık öperek uyandırılmak istemesi, feryadı...

diye gider bu
    6 ... charmofsmyrna
  7. 7.
    hazırkart kontorlerinin üzerindeki karikaturlerin sahibi olan çizgileri ve karakterleri ile kendini belli eden eglenceli ve zakice hazırlanmış katikaturlerin sahibi karikarurist
    1 ... narsil
  8. 8.
    evlendiğini duyunca pek bi üzüldüğüm zeka küpü şahsiyet.penguenlere,uzaylılara ve de her tür öküzle kafayı bozmuştur.kendi bozduğu yetmiyormuş gibi biz okuyucularına da bozduran karikatürist insan.
    1 ... freedean
  9. 9.
    (bkz: yaran karikatürler) **
    ... kacak kelebek
  10. 10.
    (bkz: müsait bir yerde binebilir miyim)
    ... freedean