1. 1.
  70 li yıllarda yaşamış bir çok dilde şarkı seslendirebilen şarkıcı
  ... osmanthegral
 2. 2.
  türk rock tarihinin temelini atan 68 kuşağı şarkıcılardan meşhur hippilerdensevmek isterdimvemalabadi köprüsüerikobestelerinin sahibi sanatçı amcamızdır.
  ... dusunenadam
 3. 2.
  60lardan 90ların ilk yarısına kadar gerek solo, gerekse kardeşi rana alagöz'le birlikte albümler yapmış ve dökülen saçlarını ektirmiş sanatçı.
  ... cemali
 4. 3.
  bilumum üniversite marşları beste ve güftekarı.
  ... onurude
 5. 4.
  türkiye'nin en ünlü adamı. şöyle ki: bu adam her allahın günü en az 3-4 dakika enaz 5 kanalda ekrana çıkıyor. duman avcıları şarkısı ile televizyonların gece mecburi kültür-eğitim yayını saatlerini süslüyor. her allahım günü. benim bildiğim tayyip erdoğan bile televizyonlarda bu kadar gözükmüyor her allahın günü. üstelik bu adam duman avcıları şarkısını ilk söyleyip tv'ye çıkmaya başladığı zaman tayyip de küçüktü show tv'de kırmızı noktalı film arıyordu tayyip de.
  1 ... hibrit kibrit
 6. 5.
  geçen haftaya kadar kuruçeşme'deki ece bar'da program yapmış ve kardeşi rana alagöz'le 1984'te çıkardıkları arabesk tarzındaki hep birden hariç rock ve anadolu pop tarzında albümlere imza atmış şarkıcı.

  not: diskografi sitesindeki külliyatta * 1988'de kaset formatında çıkmış güneş batınca albümü unutulmuştur.
  ... cemali
 7. 6.
  bir zamanlar elmadağdaki kervansaray gece klübünü işletirdi.
  ... zagortenay
 8. 7.
  bir dönem rahmetli engin yörükoğlu'yla 3 hürel üyelerinin de çalıştığı bir orkestraya sahip olan ve kardeşi rana alagöz'le birlikte 60'ların 2. yarısından 90'ların başlarına kadar türk müziğinde önemli izler bırakmış şarkıcıdır.
  1 ... cemali
 9. 8.
  70li yılları sallamış şimdi ise yetmişli yaşlarını yaşamakta olan büyük müzisyen. ömrü uzun olsun.
  şuradan meşhur şarkısını dinleyebilirsiniz:
  https://www.youtube.com/watch?v=4c-xiEUbqIM+
  1 ... nadir gorulen sima