1. 1.
  Değişen değiştiren bir üniversite sloganı ile yoluna devam eden kimsenin buradan ayrılmak istemediği üniversite.
  8 -13 ... machine
 2. 2.
  degisen ve degistiren universite sloganıyla degismeye baslayan, bircok sehir efsanesine konu olmus, türkiyenin en kalabalık üniversitesi.
  7 ... sosyoklon
 3. 3.
  paltolu nufusun azaldıgı, konferans sayısının arttığı, bazen sevdigim yer.

  (bkz: selcuk üniversitesi mimarlık bolumu)
  5 ... sosyoklon
 4. 4.
  ders kaydı, not öğrenme, ders kaydı onayı, transkript, harc durumu vs. gibi islemleri bilgisayar üzerinden yaptığımızdan mütevellit sevgiyi hakeden üniversite.
  [kat: türkiye üniversiteleri]
  [kat: konya daki üniversiteler]
  [kat: devlet üniversiteleri]
  3 -1 ... sosyoklon
 5. 5.
  yıllar önce dikmiş olduğumuz ağaçların artık ortalığı şenlendirdiğine şahit olduğum, master dahil ömrümün 7 yılını boca ettiğim,nam-ı diğer "buzlukbaşı mevki"nde muhkim kışın adamın kanını donduran fakat baharda çimlerde serpilip tembellik yapılması hoş olan, eğitim düzeyi hala vasatın altında olan kalabalık ortam.
  1 -3 ... discovery
 6. 6.
  kız arkadaşına sarıldı diye kendilerini teşkilattanız diye bir grup yobaz örümcek kafalı tarafından dayak yiyen gençlerin maalesef okuduğu üniversite.

  http://www.milliyet.com.t...../06/08/son/sontur21.asp
  4 -5 ... morkeste morke
 7. 7.
  bu nasıl bir dekanlık, nasıl bir zihniyettir diye sabahtan beri dusunmeme sebep olmus universite, olay tam olarak ele alındıgında su sekildedir, kız arkadasına sarılan bir genc, kendince namus bekciligi yapan, evrimini tamamlayamamıs, hiç bir dusunme yetisi olmayan baska bir genc, ve bu genc kız arkadasına sarılan insanı, once uyarmaya sonra da darp etmeye kadar gidebilmektedir, ama onun için sorun mudur? zira kendisi "teskilat"tandır, arkasında onlarca insan vardır, dekan ve universite yonetimi dahi..
  (bkz: yazık)
  4 -3 ... dopdop
 8. 8.
  yazılanların abartılı olduğu asla genellenemeyceği üniversite. nasıl genellensin ki? orda okuyan öğrencilerin yüzde kaçı konyalı acaba? belki %5i belki %10 u . böyle oluncada türkiyede ki genel davranış tarzından farklı davranış sergiliyenler kaç kişidir düşünmelidir.

  yani türkiye ne ise selçuk üniversitesi de odur. hareketli, dinamik, fıkır fıkır. geleceği parlak.
  5 -1 ... pilotmont
 9. 9.
  türkiye de en fazla öğrenci sayısının olduğu devlet üniversitesi.
  3 ... worldlike
 10. 10.
  doğruluğu mümkün olan ama haberi yapanın türk medyasının sazanı milliyet olduğu düşünüldüğünde ise yorum için biraz beklemenin gerektiğini düşündüğüm olaydır.
  4 ... registerlater