1. 1.
  Selçuk üniversitesi'nde ramazanda öğle yemeği olmaması. Karakter sınırına takıldı. Ekşi sözlükte ortaya atılan iddia.

  https://eksisozluk.com/entry/76882906

  --spoiler--

  selçuk üniversitesi yemekhanesi'nin ramazan ayında öğle yemeği servisini durdurması"

  herkes oruç tutmak zorunda değil,
  herkes müslüman da değil,
  türkiye cumhuriyeti laik bir ülke. bu anayasal bir gerçeklik.

  herhangi bir nedenle oruç tutmayan (ki buna kişinin canının öyle istemesi de dahil) ya da müslüman olmayan öğrencilerin öğlen ucuza yemek yeme hakkı yönetimce gasp ediliyor.

  sayıları az bile olsa ki hiç değil, ramazan ayı boyunca okulun alışveriş bölgesinde her gün yüzlerce kişinin bir şeyler yediğini görebilirsiniz. yine de diyelim ki koca okulda 10 kişi olsunlar, yönetim ne yapıp edip bu 10 öğrencinin yaşamın olağan akışını bozmadan hesaplı yemek yeme hakkını korumakla yükümlüdür.

  kar zarar ekseni cevabı için: zaten ramazan'da yemek rezervasyonunu yapamadığınız için katılımın ne kadar olup olmadığını da bilemezsiniz. yani karar zaten verilmiş. rezalettir ve düzeltilmesi de şarttır. tekrar ediyorum. rezervasyon yapılamıyor, zarar edeceğinizi nereden bileceksiniz? ayrıca rezervasyon yapan öğrenci sayısı kadar yemek yapılıyor bu yemekhanede. koca üniversitede 200 oruç tutmayan öğrenciyi rahatlıkla bulabilirsiniz. bu bir gerekçe değil. bu bir ramazan ayı kararı.

  kaynak 1:yemek rezervasyonu yapmak için gittiğim yemekhanede görevli tarafından ramazan boyunca yemek çıkmayacağı bilgisi verildi.

  kaynak 2:bunun dışında bir kaynak belirtemiyor oluşum başka bir rezalet zaten. paylaşabileceğim herhangi bir duyuru bir açıklama da yok. yeni bir şey bulmam durumunda güncelleme yapacağım.

  --spoiler--

  Üniversite--->>universe-->>evrensel.

  Üniversitenin rektörüne sesleniyorum, daha ramazanda oruç tutmayana dahi tahammül edemiyorsun, senin evrenselle işin ne? Ne işin var üniversitede falan?

  Tutmıycaz kardeşim işte, tutmıycaz. üstelemeyin.
  4 -3 ... whatever it takes
 2. 2.
  haklıdır. müslüman bir ülkedeyiz. osmanlı döneminde bile müslümanlar oruç tutarken diğer din mensuplari saygıdan bir sey yiyip içmezlermis.
  o halde bu yiyenler kim? ramazanda yemek isteyen avrupaya siktir olsun gitsin.
  3 -7 ... yesilgozluhatunumbeenn
 3. 3.
  Lâiklik ve medeniliğe, hatta insanlığa ters. Yobazlık. Allahın yapmadığı şeyi sen mi yapacaksın yavşak. Hastalığı vardır, tutmak istemiyordur, inancına terstir tutmaz. Ama şaşırdım mı hayır. Boşuna çomar konya demiyoruz. Orada okusam okulun ortasında bütün gün işeyene kadar su içerim.
  5 -3 ... ulkucuwolf
 4. 4.
  Mekan konya ne bekliyosunuz.
  ... sivasli bey