1. 46.
  bacagının arasındaki cinsel organına 18 yaşına kadar dokunmayıp kendi vücudunu dahi tanımayan bireylerin yetişmesine uygun beyni olmayan insanlar tarafından yetiştirilmiş kadın ve erkeklerimiz olmasından dolayı olmasın ?

  gerçi uff snne be slk .S.S.ss.ss
  4 -13 ... guzinabinizgeldi
 2. 47.
  Yetiştirilme tarzı.
  Herkesin
  tamam en azından
  çok iyi niyetliyim
  evli olan herkesin. Cinsel ilişkiye girdiğini biliyoruz.
  Ve bunun ayıp olmadığını ve özel olduğunu da biliyoruz.
  Sadece küçüklükten itibaren ben nasıl doğdum sorusuna
  Şşş ayıp bakayım.
  Veya
  Leylekler evladım gibi cevaplar duyduğumuz için bizim için gizli bir hazine, ulaşılmaz oldu bu cinsellik mevzusu.
  Bence gayet kadın ve erkeğin el ele tutuşması, birbirlerini öpmeleri doğal iken yetiştiğim çevre gereğiyle hemen göz çevirip tövbe estağfurullah çekeriz.
  Dinen düşünülünce de evliyseniz hiçbir beis yoktur bunlarda.
  Aslında bilmiyorum
  Büyümüşümdür belki ve sadece benim
  zihnim için geçerlidir bu mesele ama eskisi kadar tabu değil sanki.
  5 ... hugola
 3. 48.
  sadece bu topraklarda değil tüm ortadoğu bandında tabu ve sadece seks de değil, alkol de öyle. alkol nedense sadece ortadoğu bandında kötülüklerin anası, sadece ortadoğuda ocaklar söndürüyor, yuvalar yıkıyor.
  4 -1 ... noxeca
 4. 49.
  hayatında kendi cinsel organını görmemiş kadınlar var,
  cinsel organına dokunamayan kadınlar var,
  erkekler için özgürlük olan her konu karşı cins için ayıp günah olunca tabunun katmeri büyüyor tabi ki...
  insan kendi bedeniyle ilgili kararı yine kendi verir.

  bu topraklarda başkasının doğrusu ve yanlışı için yaşamak moda, biraz da kolaya kaçmanın göstergesi bu.
  1 -1 ... mukukulu
 5. 50.
  Seks’in bu topraklarda tabu olduğunu yeni öğreniyorum hayırlı olsun.
  1 -1 ... hacileflef
 6. 51.
  Biz her konuda yanlış yapmaya o kadar alışmışız ki, doğruları unutmuşuz. Evlilik öncesi ilişki türk tarihi boyunca doğru kabul edilmemiştir, bunu müslümanlıkla bağdaştırmak başlı başına bir yanlış. Peki nedir bu insanları bu kadar seks peşinde koşturan, bunu hiç düşünen oldu mu?

  Seks hiçbir zaman bir insanın olmazsa olmazı değildir. hani buna ihtiyaç diyenler var ya, onlar tamamen özenti bir topluluk. Kanunen olmasa da ahlak kuralları çerçevesinde evlilik dışı ilişkilerin yasak olması bu kadar ilgi çekici olmasına sebep oluyor. Maalesef insanların büyük çoğunluğu doğası gereği yasak olanı arzular.

  Bir başka yanlışta şu ki; insanları yargılayamazsınız. Sizin kabul ettiğiniz doğruları, bir başkası kabul etmek zorunda değil. insanlar hür iradeyle doğar, yaşar ve ölür. (istisnalar her zaman vardır.)

  Son olarak toplum olarak en büyük yanlışımıza gelirsek; seks yalnızca kadınlara yasaklanan birşey olamaz. Şahsi görüşüm evlilik öncesi ilişki yanlıştır ama bunu başkasına dayatamam yalnızca ben o şekilde yaşarım ve olursa çocuğumu bu şekilde yetistiririm. Bu düşüncemde bir cinsiyet olamaz, erkek istediğini yapsın ama kadın yapamaz demek kendi icinde bir karmaşaya sebep oluyor zaten. Düşünün ki erkeklere gercekten seks serbest olsun ama kadınlara yasak olsun. Peki kiminle yapacaksınız bu işi. Iste sizin zihniyetinizin bozulduğu nokta burası. Benim karım yapmasın, benim kızım yapmasın ama ben başkasının karısını kızını istediğim gibi kullanayım diyemezsiniz.

  Herkesin kendi düşüncesi vardır, kabul etmesekte saygı göstermeliyiz fakat düşünceleriniz ve hareketleriniz çelişiyorsa o zaman saygı bekleyemezsiniz, çünkü sizin kendi düşüncenize zaten saygınız yok.
  6 -3 ... sage mode
 7. 52.
  arz ve talep sanırım birbirine uyumlu değil. arz talebi karşılamıyor demiyorum. herşeyden kesinlikle herkese yetecek kadar var. fakat arz edilen ürüne biçilen değerin gerçekçi olmaması, talep eden kesimin de herşeyi bedavaya getirmek istemesi neticesinde böyle anlamsız bir durum ortaya çıkıyor. ortada ihtiyaç var, ürün var, alıcı var, satıcı var. piyasa koşulları mükemmel ama iş dönmüyor. çünkü güven ortamı yok. istikrar beklentisi ve sürdürülebilirlik ile ilgili kaygılar piyasayı daraltıyor. böyle durumlarda da her zaman olduğu gibi fırsatçı yatırımcılar devreye giriyor ve zor durumda olanların elinde ne var ne yok hepsini kendisine topluyor. bu durum diğer alıcıların kendilerine olan güvenini zedeliyor, ürün sahiplerinin ise iştahını kabartıp değerin yükselmesine neden oluyor. umarım anlatabilmişimdir.
  1 ... evli bedelli torpilli
 8. 53.
  dünyanın en verimli ama en lanet topraklarında olduğumuz için. 5000 yıldır bu topraklardan kan ve cahillik hiç eksik olmamıştır...
  2 -1 ... prince of mirkwood
 9. 54.
  insanın doğasında olan birşeyi engelleyemezsin. Yaptırımların ağır olmazsa. Adama yemek yemeyeceksin dersen ne kadar tutabilirsin? ilk fırsatta yiyecektir. Ama yemek yersen gırtlağını alırız dersen bir süre engel olabilirsin. O da tabu oluşturur.
  ... hemdem pasa
 10. 55.
  Roma imparatorluğu zamanında böyle miydi bu topraklar azizim ahh ahh.
  2 -1 ... vigilante8