bugün

türk toplumunda yaşanan yanlış algılamaların en büyüklerinden biri.
seks yapmak, sevişmek ayıp değil kötü de değil. ben her yaptığımda zevk alıyorum anlatıyorum da.
seksi kötü bir şeymiş gibi görüp çocuklarına anlatmayan bir aileyle, zeki bir çocuk arasında şöyle bir diyalog bekliyorum.

çocuk: anne ben nasıl doğdum.
anne: leylek getirdi.
çocuk: peki leyleği babam mı sikti?
anne: (mavi ekran)
seksen derken utanmayıp, seks derken utanan toplumun tavrıdır.
her sözün uygun zamanda söylenmesinin normal, yersiz kullanımının anormal olabilme durumunun bilinmesi gerekmektedir. çatır çatır yellenmek gayet normaldir mesela ama yirmi kişinin olduğu bir otobüste değil, tuvalette. bu tür sözcüklerde yerine göre küfür olarak algılanmayabilir.
(bkz: türklere has hareketler)
tıp fakültesinde cinsiyet yerine sex kelimesi kullanıldığı için tıp fakültesi dışındaki toplumu genelleyen algı.
-Anne biz nihal'le sevişiyoruz.
+ allah belanı versin senin şerefsiz.
-anne öyle değil ya birbirimizi karşılıklı seviyoruz yani öyle sevişmek
+ yıkıl karşımdan piç kusuru
- piçin kusuru muyum anne ben?? Anlayamadım
+ öyle değiiiiiiiiiiil
cehaletten ileri gelir.
bastırılmış güdüler öyle güçlüdür ki görsel olarak uyarılmayı bırakın işitsel herhangi bir kelime bile bu tip insanları çileden çıkarabilir. sex kelimesi gibi mesela...
reklam, dizi, film gibi halka ulaşan bilgi kanallarının insanlara çok kötü bir şeymiş gibi empoze etmesinden kaynaklıdır. bi kötü kadın imajı vardır, ondan sonracıma bi evden kaçan kız imajı ya da şimdilerde herkese veren kız modelleri hatta gay olan erkekler falan filan. tüm bunların adı sekstir. bundan ibaret.
seksden kasıt tecavüz iken küfür algılanması doğaldır.
gözünün gördüğünü arzulayan adam kritikleri.
sebebi kadının cinselliğinin mevcut hemen hemen tüm toplumlarda değişen oranlarda bastırılmış olmasıdır. kadının seks yapması kötü birşeydir önermesinin altmetninde kadın erkeğin bir eşyasıdır düşüncesi yatar.
seks kelimesi bir yana "sik" kelimesi bile küfür gibi algılanmaktadır. ama her şeyi ile aynı sadece ingilizceden dilimize girmiş olan penis kelimesini kullanınca birden edepli hayalı bir insan olup çıkarız.

elin gavurunun siki normalde, benim 5000 yıllık öz türkçe sikim mi ayıp? bu kelimeler normal şekilde kullanılırsa toplumda küfür diye de bir şey kalmayacaktır. kısacası en yakın zamanda öz türkçeye geçilmelidir.
HER BiREY SEKS SONUCU DÜNYAYA GELMiŞTiR OLGUSUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK GEREKiR.