1. 1.
  Seks bir ihtiyaç mıdır? Olmazsa olmaz mı?
  Yoksa bir alışkanlık ya da toplumsal algı mı?

  Bir gurup, "hayır bir ihtiyaç değildir ama olsa iyi olur. " diyor.

  Diğer gurup, " evet ihtiyaçtır. Yoksunluk ve açlık gibi belirtiler gösterir ve tatmin edilmesi gereklidir. " diyor.

  Binlerce ara düşünce olabilir ama asıl fikir ikiye ayrılıyor, ya evet ya hayır.

  Evetçiler genelde cinsel olarak tatmin olmamışlar ve uç noktalarda cinsellik yaşayanlar gözlemlerime göre. Yani en alt ve en üst kısımdakiler.

  Hayırcılar ise cinsel olarak özgür bireyler, genelde kadınlar. Bu kısımdakiler istedikleri anda cinselliğe ulaşabilirken istemediklerinde cinselliğe ara verebiliyorlar. Bazıları cinselliği tamamen kontrollü yaşayabiliyor yani yıllarca ara verebiliyor.

  ilişkiler açısından baktığımızda evli çiftler cinselliğe soğuk bir yemek gibi bakarken evli olmayan ve sık cinsel tatmin fırsatı bulamayan çiftler daha istekli.

  Yani evliler hayırcı, bekarlar evetçi istisnalar dışında.

  Şimdi soruyu tekrarlayalım,

  Seks ihtiyaç mıdır? Değil midir?

  (Bu değerlendirmelere sapkınlık içeren -taciz,tecavüz,istismar,sado-mazo,teşhircilik,röntgencilik,pedofili...- durumlar dahil değildir.)

  Edt:
  mazoşizm:Mazoşist, ancak dövülür ya da aşağılanırsa boşalabilir. Zevk alması için kurban olması gerekir. Birbirlerini tamamlayıcı oldukları için, sadizmi mazoşizmden ayırmak güçtür. Ayrıca her ikisinin birarada olduğu sapkınlara da raslanır.

  sadizm:Bu cinsel sapkınlık biçimi adını, XVIII. yüzyılda, orgazma ulaşabilmek için cinsel eşine fiziksel ve ruhsal acılar çektirmeye dayanan bu zevk biçimini ilk kez tanımlayan ünlü Marquis de Sade’dan alır.Sadist, işkence yapar ve uyandırdığı acılardan zevk duyar; kurbanlarının çığlıkları keyfini artırır ve ona yoğun bir cinsel haz verir. Sadizm bazen, cinayete kadar varabilir.

  Sado-mazo ifadeleriyle cinsellik içerisindeki doğal gelişen durumun dışında bir durum kast edilmiştir. Bunlar yasal olmayan durumlardır.
  3 ... iki teker
 2. 2.
  sonradan edinilen yapay bağımlılıklar dışında vücutta yoksunluk belirtisi gösteren bütün durumlar ihtiyaçtır.
  2 ... lucius vorenuss
 3. 3.
  Evet ihtiyaçtır. Maslow, ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisinde tabanda yer vermiştir zaten buna.
  Lütfen "o sadece teori" olarak gelmeyin bana.
  2 -1 ... kiss in october
 4. 4.
  seks olmasaydı olmazdık.

  ha, buna ihtiyaç, gereklilik ne dersen de.
  ... agnostos
 5. 5.
  seks, ruh sağlığı için en temel ihtiyaçlardandır.
  ... herewegololi
 6. 6.
  Bazen evet. Bazen ise sadece zevktir.
  -1 ... aydinoglu ventage
 7. 7.
  ihtiyaç nedir? Eğer sahip olmazsan yaşamını devam ettiremeyeceğin şeydir. Sudur, yemektir. Seks bu kapsama girmez. Belki sizde huzursuzluk gibi etkileri vardır ancak bunun çözüm yolları da var bildiğiniz gibi.

  ihtiyaç olarak göstermeye çalışanların kendi iç güdülerine yenilmiş, sizi de buna dahil etmeye çalışan zayıf insanlar olduğunu düşünüyorum. Evet, cinsellik insan soyu devamlılığı için gerekli. Hatta kısır bir birey biyolojik olarak yok sayılır. Ancak bu olgu, insan yaşamına baktığınızda bir ihtiyaç değildir. Salt hayvani duygularla hareket eden hiçbir birey mutluluğa ulaşamaz. Kısa süreli, dengesiz ve düzeysiz olur mutluluklar.
  1 -2 ... vasilissa
 8. 8.
  insansa ihtiyaçtır.
  ... uprightpentacl
 9. 9.
  bkz:maslow piramidi
  -1 ... babaerenler
 10. 10.
  Salt bir ihtiyac degil. Fakat uzun sure yapilmadigi takdirde kiside psikolojik olarak kotu hissetmesine uzerinde baski olusturmasina sebebiyet verir, yapilmasi zorunlu degil fakat yapildigi takdirde kisiyi rahatlstir ve strrsten uzaklastirir.
  ... rebel12