bugün

kalıcı hasar oluşur; vucudunun kitlenmesi ve bir daha eskisi olmamasına neden olabilir ya da felc de inebilir, ama bu durum sürekli belirginse bünye zaten sekerin yüksekliğine alışmıştır ve bu yuzden bı reaksiyon göstermez. lakin zaman içersinde içten cürütür..
bir kg. toz şekerin gelebileceği son boyut.
(bkz: diabetes mellitus)
590'nın üstüne çıkıp, 20'nin altına düştüğünü de gördüm. insan vücudu için kalıcı hasarlar bırakmasına rağmen, genellikle ölümle sonuçlanmaz.
geçmiş olsun allah şifa versin denilesi durumdur.
öldürmediğini gördüm, rahatım.
şekerin 190'larda bile zararlı olduğu söylenirken 590'a ulaşmış birinin direklerden dönüyor olması.bilmiyorum nasıl söylensin.

kişi 43 yaşında olmasına rağmen akıl yönünden kusuru olan biridir. günlerden bir gün %50 yaşama ihtimali verilerek bir kalp ameliyatına girmesi gerektiğini öğrenir. akabinde hazırlanır ve allah'a şükür o ameliyattan sağ salim çıkar. lakin yaşama döndüğünde hamur olsun, şekerli olsun, yağlı olsun her türlü zararlı yiyecekten kaçınmalı, eskisi gibi yiyip içmemesi gerektiği söylenir. 1-2 ay bu kurala tüm ailecek uyulmaktadır. zaman geçtikçe tek dilim ekmek ve sadece elma yemekten sıkılan kişi, hafiften dolaptak yiyecekleri aşırıp beslenmesine önem vermiyordur. zamanla bu işi abartır ve hastahaneye kaldırılır bu yüzden... ailesine doktorlar tarafından sert ve şiddetli uyarı verildikten sonra tekrar evine gönderilir.

zaman geçer. aylar sonra aşure yapılmış tüm evlere dağıtılmıştır. tabi yine dayanamayan baş kahramanımız aşureden istemiş, lakin ailesi yememesini söylemiştir. yine de 1-2 tabak esirgememişlerdir. derken o tabaklar 3 olur 4 olur ve şeker yine fırlar... 590'a çıkmıştır. yine ölümden dönmüştür kişi. ailesi zorla kişiyi öldürecekmiş gibi uğraşmaktadır.

cahilliktir bu. adam gözünüzün önünde eriyordur, acıdır...
güncel Önemli Başlıklar