1. 1.
  Reiki ve Seichim metodu kimilerine göre evrensel yaşam enerjisinin kanalı kimilerine göre de şifa enerji kanalıdır. inanç gerektirmez. Yönlendirilme özelliği taşımaktadır, sistem kullanımı gereği şifasal akatrım içermektedir. Beden üzerinde sembollerle kullanım içeren bir metoda sahiptir.Bu yolda kontrollü ve bilinçli kullanım gerekmektedir. Semboller her yere çizilebilirlik özelliği taşımaktadır. Bu öğretiyi alan kişide aklına gelen; her yere, her nesneye, her canlıya ve yaşamsal, şifasal her şeye sembolünü çizim yapmakla yükümlüdür. Seichim Reiki çalışmaları, deneme yanılma ile enerjinin yaşamsal ve şifasal anlamda her gün tüm dünyaya gönderilebilirlik özelliği vardır.
  ... nirvana
 2. 2.
  Seichim Reiki Sembolleri:

  Reiki ve Seichim sembolleri birlikte kullanıldığında evrensel yaşam enerjisinin kullanım alanını destekleyicidirler, yada doğrudan etkilerler.

  Seichim Reiki enerjisi ve 4 adet sembol ile birlikte, öğrenilir, ilave olarak 5 sembol eklenir. Değişim, yönlendirilme ve aktarıcı özellik içerirler. Her alanda kolaylıkla uygulanabilirler, bol pratik yaparak kolaylıkla adaptasyon sağlanabilmektedir. Semboller kullanılarak kısaca aktarım kolaylaştırılır, gizlilik içeren semboller,uyulmamadan geçen kişi dışında asla başkası tarafından kullanılmamalıdır. Tüm semboller zaman içerisinde enerjiyi yakalar, Masterın dokunuşuyla öğrenci ve sembol arasında bağlantı sağlanır, hafızasına yerleştirilir, arınmışlığı sağlar, hepsinin yazım ifadesi içinde saklıdır. Baştan aşağıya doğru tüm vücuda çizilir.

  Reiki/Seichim sembollerini Practitioner(Pratisyen) Masterlar çizmektedirler, parmaklarıyla kullanabilirlik yetisine sahiptirler. Bazen ise sadece gözleri ile çizerler. Onların çizimi uyumlama dışında, mekanlar içinde söz konusudur. Arındırma, uyumlama, bilhassa enerji kanal kontrolününün sağlanmasında, küçük niyetler için, söz konusudur. Seviyeyi tutmak, öğretmeki sembol pratiğini belirtmek, amaçlı enerji dengeleyici, kontrol sağlayıcı ve yönlendirilerek belirgin kullanımlı müvekkil tayin etmeye yarar. Nihayetinde şifasal enerjiyi daima yükseltici, aktarıcı, konular hakkında pratisyenin ihtiyaçlarını karşılayıcıdır.

  Semboller, elle çizim ve kontrol içerir. Sembolü çizdiğinizde işlemi tamamlarsınız. Fakat şifasal alan çin enerji aktarımını yapmak zorundasınız, aktarım işlev için son derece önemlidir. Tümünü çizerek başlamalı, bağlantı sağlamak ve olumlu sonuçlara ulaşmak için sol taraftan sembolü atmalısınız. Sembollerin adını çizim esnasında tekrarlamalısınız.Bazı eğitmenler çizim bitince de sembol isminin tekrar edilebileceğini söyler ama bu işlevin frekansını azaltıcı nitelik taşımaktadır. Söyleniş sembol çizimi ile başlamalı, bitimiyle son bulmalıdır.

  ilk dört sembol, cho ku rei, sei hei ki, honsha ze sho nen, ve dai ko myo ‘ dur.

  Reiki ve Seichim Reiki ortak olan sembollere ilave son beş Seichim sembolleridir.

  5 Seichim sembollerinin bilgiye eklenmesi: Patrick Zeigler genellikle enine boyuna düşünülürse, Seichim üzerine araştırmalarıyla tanınmaktadır, dokunmak ona göre uzaktır; eğitilmek gibi, fakat SKHM öğretmek bambaşka bir yolun ışığıdır. Patrick Seichim T'om Seaman için öğrendi ("Renegade Reiki" ilave değişimler zamanını getirdi). T'om ve o bir süredir oda arkadaşıydılar, Ken Lowry (Seichim Reiki Öğretmeni) değişim ve aktarım sembollerini buldu. Hangisinin değiştirdiği, hangisinin Kene aktardığının bilinmemesi söz konusuydu. "Işığın içinden ileride" ve bir üniversitede yalnızca oluşumunu açıkladılar , sembollerin onlara nereden geldiğini. Seichim Reiki sembolleri, kart kullanımları, grafik üzerindeki işlevleri açıklamışlardır.
  ... nirvana
 3. 3.
  SEICHEM TARiHÇESi

  Seichim çok eski Mısır tapınaklarından alınmış bir terimdir ve "güç", "kuvvet", "kudret" demektir, ama her zaman kutsal bir yan anlamla beraber anılır. Sekhem'in hiyeroglif yazisi tapinak, piramit ve gomutlerin duvarlarina kazinmis, kutsal kagit belgelerde bolca referans olarak kullanilmis, hatta tapinaklarin kullandigi lisanin bir parcasi olmustur ama halk bu kelime hakkinda bilgilendirilmemistir.

  Sekhem Amerikali Reiki Master'i Patrick Zeigler tarafindan yeniden ortaya cikarilmis ve butun Reiki uygulayicilari tarafindan duyulan , Reiki icin daha fazla bilgi edinilmesi gerekli oldugu konusundaki istekten dogmustur. Biz enerji ile calisanlar bilmekteyiz ki, enerjinin bir cok cesidi mevcuttur. Seichim, Sekhem'in sankritcesidir. Seichim yuzyillardan beri, Sekhem'in Dogu kulturu ile yogrulmus ve titresimleri biraz degistirilmis sekilde kullanilmasi ile ortaya cikmistir. Seichim'in temeli Sekhem uzerine oturur. Aslinda hepsi ayni orijinli enerjidir. Patrick bunu Say-Keem, Tom Seaman Say- Sheem, Araplar Se Kem ve uygulayicilar Sekhem diye adlandirir ve kullanir.

  Bu enerjilerin Reiki ile bazi ortak noktalari varsa da birbirlerine cok uzak farkliliklari da mevcuttur. Hem Seichim hem de Sekhem'in, Reiki'den daha kuvvetli enerji titresimleri mevcuttur. Bir yere yonlendirilebilir, yogunlugu degistirilebilir, baska enerjilere donusturulebilir. Gucleri cok fazla oldugundan bilincli olarak kullanilmalari gerekir. Duruma gore kullanma metodlari farklidir. Dusunce ve niyet ile, uygulamalardaki enerji yogunlugu degistirilebilir. Guzel, kibar, sevgi dolu, sevkatli bir enerjidir. Kayitsiz sartsiz, mutlak sevgi tarafi digerlerinden farkli olarak asikardir. Sizi degisiminize sebep olurken guclendirir, destekler. Uygulama sirasinda kiside, kalp sikismalari, travmalar, psikolojik bozukluklar olusmaz. Huzurlu olarak kisisel gelismemize engel olan bloklari cozer, tanricanin hediyesi enerji bizi kuvvetlendirir, sarip sarmalar. Mucizevi olarak kendimize durust olarak bakabilme cesareti gelir, ic dunyamiza bakip gercekten kim ve ne oldugumuzu anlar ve gereken degisimleri ve sifayi kendimize uygulariz. Enerjisi cok tatli ve kibar oldugu icin gucu ve gorkemi karsisinda korku ile karisik saygi uyandirir. Bu gucu Misir, Atlantis and Lemuria'nin Yuce Rahipleri zamaninda bolca kullanmistir.

  Reiki ve diger enerjilerden onu farkli kilan nedir? Uygulandigi sirada insani cevreleyen guc cok daha fazladir. Digerlerinin yarisi kadar zaman uygulansa bile digerlerinden cok daha uzun sure vucutta kalir. Insanin fiziksel, ruhsal, enerji bedeni, zekasi, duygulari uzerinde ayni zamanda etki gosterir. Sekhem'de tam, eksizsiz sifa vardir, insanin her yonune etki eder. Sifasi cok derinlerden baslar, fiziksel olarak insanin cekirdek hucrelerine, mental olarak inanc duygularina ulasir, hastaligin gercek nedenini bulur, hastaligin kendisini degil. Sekhem ruh seviyesinde calisir. Diger enerji sistemleri ile beraber uyumludur. Kaynak bir tanedir ama onu kaynaktan kendimize akitma teknikleri degisiktir, bazi musluk digerine gore daha fazla debide su verir. Enerji kaynagi bir tanedir ama onu kendimize akitma teknigi bir coktur. Reiki, Sekhem, Seichim, Seichem, SKHM, Isis Seichim, Archangelic Seichim, Tera Mai Seichem vs gibi.

  Seichim ve Sekhem her ikisininde de titresim frekansi Reiki'den daha fazladir. Reiki'ye uyumlanan ve onu kullanan kisilerin Sekhem'de kullanabilmesi normal bir gelismedir. Sekhem 1 ve 2 egitimi Reiki 1 ve 2 egitimleri ile beraber ogretilebilir ama Sekhem 3 saf Sekhem egitimidir, yanliz verilmelidir. Geleneksel Sekhem ile baglantili Tanrica, Misir Tanrica'si "Sekhmet" dir. Ilerideki bolumlerde Sekhmet ile ilgili daha detayli bilgi verilmistir.

  Seichim'in yeniden dogusu, Patrick Zeigler'in 1980 yilinda Buyuk Piramitte 1 gece kalis oykusu ile baslamistir. Anlattigi hikaye ayni sekilde Buyuk piramitte gece geciren ve kayitlara gecmis diger iki kisi ile tipa tip benzemektedir. Bu kisiler Misir Hukumetinden izin alarak 1 geceyi Buyuk Piramitin icinde gecirmislerdi. Patrick piramitte kaldigi o gece oldukca yogun bir enerjiye maruz kalmistir. Daha sonra Sufi Seyhi Khartoum Tarafindan inisie edilmistir. Amerika'ya donunce Barbara Weber Ray ile Reiki calismistir. Seichim bu birikimlerin sonucu Piramit, Sufi ve Reiki karisimi olarak ortaya cikmistir.

  Enerji Seichim adi ile anilir. Bu isim Kutsal Ruh Marat tarafindan verilmistir. Enerjiye Patrick'in ailesi de dahil olmak uzere bircok kisi inisie edilmistir Tom Seaman bu enerjiye inisie olan dorduncu kisidir. Tom'da Ken Lowry ve Phoenix Summerfield'i inisiye etmistir. Bu kisiler beraber ve ayri ayri calisarak sistemin esasini ortaya cikartmislardir. Tom ve Ken'in sistemi Reiki Seichim, Seichim Reiki, Degistirilmis Reiki ve 7 yuzlu Seichim olarak degisik sekillerde anilir.

  Reiki gibi Seichim'de sifa sistemidir. Evrenin sonsuz kaynagindan gelir bu enerji. Yasayan isik enerjisi olarak ogretilir. Sistemi her kullanan ve ogreten kendine gore degisiklikler yapmistir. Kullanilan semboller ayni olmakla beraber bazi gruplar sembollerin bazilarini kullanmaz. Enerji sifa icin, kisiliginizi gelistirmeniz icin gercek potansiyelinize kavusmaniz icin kullanilir.

  Tera Mai Seichem oluşumu SEICHIM (kısaca SKHM) enerji sisteminin oluşum kapısı Patrick Zeigler tarafından Mısırda Piramitlerin içerisinde 1980 yılında olmuştur..1991 yılında Kathleen Milner'in Amerikada L.A. Expo içerisinde Reiki workshopuna katılamış, orada

  Seichim bilgilerini paylaşmış, Seichim Master (Ağustos yıldızı olarak kazanmıştır) daha sonra Tera Mai Seichem, ve Reiki/Seichim şifa sistemi (ünvanını 1994 sonu 1995başı kazanmıştır). Seichim/SKHM enerjitüm dünyaya duyurulmuştur. Kısaltılmış yazılım biçimleri şöyledir: SKHM, SEICHIM, SEICHEM, SEKHEM, SETIM, hepsi Seichimi ifade eder. Enerji sisteminin işleyişi mükemmel üzeridir. 1983 yılında 1. ve 2. seviyeleri aktarılmaya başlanmıştır. 1989 yılında Usui Reiki ile birleştirilmiştir. 1990 da 1.2. ve Mastership seviyeleri alınmış ve aktarılmıştır. Hindistanda yaşayan Satya Sai Baba. 23 Kasım 1926 yılında sembol çizim ve anlamı konusunda destek olmuştur. 1991yılında Kathleen ile bağlantı bütünleşmiş ve beş kademeli olmuştur: Ascended Masters, Galactic Federation ve Angels of the Eternal Light, diğerleri healing dokunuşları ile aktarılır Sakara, Sophiel ve Angeliclight.Ve en son aşama 1991 Kathleen Seichem Master olması ile son bulmuştur. Seichem enerjisini Sakara ile bütünleştirmişlerdir. SEICHEM yada kısaca SKHM "Master" Patrick sayesinde dünya çapına yayılmışlardır. Trans halinde aktarım söz konusudur.
  ... nirvana