bugün

sefer görev emri, sefer görevi verilen yedek personelin seferberlik ve savaş halinde nereye gideceğini, ne kadar zaman içinde birliğine katılacağını ve katılacağı birliğin kapalı adını bildiren ve kendilerine barışta verilen bir belgedir. yedek personele; sınıf, rütbe, branş ve ihtisas kod numarası esas alınarak muvazzaflık döneminde yetiştirildiği görevlere uygun sefer görevi verilir.
bana da çıkmış amk. kesin seferberlik çıkar yakında bi 15 ay daha askerlik yaparım. o da olmadı tatbikata filan için çağrırlar. siktimin dünyasına askerlik yapmak için gelmişik sanki. elin zengin çocuğu bedelli yapar 28 gün. bizi ise sefer görev emri tatbikatı için 28 gün eğitim verirler. adaletini sikeyim dünya.
bir savaş halinde görevli askerlerin neler yapacağını içeren emirdir.

yalnız şöyle bir hadise var ki ...

devrecilik sistemiyle işleyen sistemde, tsk bu kadar torun , plasik torun, mezartaşı, dede rütbelerindeki askerleri

nasıl düzene sokacaktır merak konusudur.

- hooop açılın dedeler geldi.

+ ziktirtme dedenden hadi cepheye ...
Askerliğimi tamamlayıp, terhis olan askerlere verilen. Savaş veya Seferberlik sırasında hangi ilde görev yapacağı belirtilen kağıt.

Bana kocaeli çıktı, hadi iyiyim.
henüz teskeremi dahi almaya gitmeye tenezzül etmediğim askerlik şubemin münasip bir çekmecede saklaması gereken askeri belge.

askerlikten soğutmak diye bir suç var! biliyorum lakin askerlik yahut savaş fikirleri hiç bir insan evladını memnun etmemiştir, ota boka savaş tellallığı yapan terörist politikacıları öldürmek daha mantıklı gibi şahsımca.
bu akşam itibariyle çıkarıldığı söylenen, seferberlik çağrısı geldiği anda askeri personelin 6 saat içerisinde görev yerinde olması gerektiği ve bu süreçte tüm masrafların askeri başkanlıklardan karşılanacağı söylenmiştir.

1-2 duyum daha alıyorum çevremde ellerine böyle bir kağıt ulaşmış çağrı gelmesini bekliyorlarmış galiba.

http://www.odatv.com/n.ph...i-karistiracak-3009141200

edit: 6 saat içerisinde yola çıkılmasından bahsediliyormuş. görev yerinde bulunma süresi 48 saat.
Teskeremden iki yıl sonra siktiğimin şansı sayesinde başıma gelen durum. Evdekilere söylesem fenalık geçirirler heralde.

- ışid allahınız olmaya geliyom koduğumun evlatları.
Sadece asker için değil arazi aracı, özel amaçlı araç, iş makinaları, vs üzerine de sefer görev emri verilebilir.

Zenginin sunrooflu jeepine uçaksavar, fakirin canına hizmet için konulan çağrıdır.
Komando asteğmen (teğmen) olarak hatayda icra etmem istenecek olandır.
inzibat teğmen istanbul. Çağırırlarsa gidin efendi gibi iş çıkarmayın bana.
Komando orgeneral Babil. Evet.
lan geleli olmus 7 sene nerden cıktı bu simdi benim kimim kimsem yok nolcak gidersem burdaki isler simdi
neyse vatan sagolsun
jandarma tegmen nobody s
emret komutanım.
öncelikle biz buraya kefenimizle geldik diyenlerin araştırması yapıldığında askerliklerini bedelli olarak ya da çürük raporu alarak tamamladığı görülmüştür . öncelikle bu statüdekilerin gönderilip fikirlerinde kararlılığın tartıldıktan sonra yayılımı genişletilmesi gereken uygulamadır.
Benim yokmuş bu devletin sen gelme ulan ayı mı demesidir. Şüphesiz balikesirli merak ediyor.

Edit ailenin tek erkek çocuğuna verilmeyen emir imiş.
gelen yazar var mı?

yakında düğünümüz mü var *

sözlüğün alayı manita heralde. gitmeden moral memelerini alalım.
olağanüstü hallerde yeniden askere alınma durumu.
e-devletten kontrol edilebilir. eğer emir çıkmış ise 48 saat içinde birliğe teslim olmak gerekir.
sefer görev emri alan varsa paylaşsın.

Edit: beni Niye eksiliyorsunuz aq. Ben askerlik şubesi başkanı mıyım?
Olası bi savaş durumunda bayburt'a gitmemi söyleyen emir. Yol parasını da askerlik şubesinden alabilirsiniz. Evet.
peder emekli albay yaştan dolayı kaynaktan çıktı, birader yeni askerden geldi onda da yok bir tek bende var ailede.

terhis yerim de hatay yayladağı. doğrudan kazığa oturtsaydınız sevgili genelkurmay.
Baktım "yoktur" yazıyor. Ailenin tek erkek çocuğuyum. Ondan çıkmıyor sanırım. Türk ordu geleneği böyledir.
sefer bizimdir, zafer allah'ın.

şaka şaka. ben evin tek erkek çocuğu olduğum için bana seferberlik evrağı bile vermemişlerdi. şimdi bir arkadaşa çıkmış. seneye 1 aylığına sahte askercilik oynayacak.

mıntıkaya devam.
yoktur yazıyor.
ve evin tek erkek çocuğu ben değilim.

ne sefer emri, kime çıkıyor, ne seferberliği daha gençler.
sakin olun.

ülkenin bağımsızlığı fiilen tehlikeye girerse çıkar.
o zaman da hepinizin haberi olur.
görev çıkanlar en yakın terminalde görev emirini otobüs şoförüne gösterirse, ücret talep edilmiyor.
Personel ve lojistik olmak üzere ikiye ayrılır. Özetle devlet savaş halinde ihtiyaç duyacağı Asker, araç gereç vb maddeleri karşılamak için barış zamanında bir planlama yapar ve uygun nitelikteki kişi ve taşıtlara sefer görev emri çıkartır.

Seferberlik hali ilan edildiğinde sefer görev emri olanlar 6 saat içinde yola çıkarlar ve 48 saat içinde emredilen birliklerine teslim olurlar, bu süre içindeki masrafları Türk ordusunca tedarik olunur.

Birliğine katılan personel terhis olduğu dönemki rütbesinden bir sonraki rütbeyle göreve başlar.

Seferberlik halinde geçerli bir mazereti olmaksızın keyfi olarak birliklerine teslim olmayanlar firar etmiş sayılır ve vatana ihanet suçuyla yargılanır.
buralarda cengaverlik yapan omurgasızların

tek derdi devlete düşmanlık olan şehit haberlerinden prim kasan piçlerin,

gün bugündür deyip yapılan mücadeleyi gölgeleyen, kuş kadar beyniyle üzülüyormuş görüntüsü veren tiplerin,

sefer görev emri çıktığında fareler gibi kanalizasyonlara saklanacağı durumdur.
türkiye'nin bizzaat savaşa girmesi yada savaşta aktif bir taraf olması durumunda gelebilecek emir.
zaten bunun yeri yurdu nerede olacağı sınıfının bölüğünün ne olacağı bellidir. silahlı kuvvetler seferberlik ilan ederse silah altına alınma durumudur.