bugün

madem çaresi yok lütfen şunu deneyin. kantoron yağı sürün ve çörekotunu her gün bir çay kaşığı dolusu yoğurt ile karıştırarak yiyin.
Sağlığa doğrudan çok bir zararı olmamakla birlikte, dış görüntüyü haliyle psikolojiyi kötü etkileyen ve kesin bir tedavisi bulunmayan, mikrobik olmadığı için bulaşıcı olmayan otoümmin rahatsızlık. Ciltte sedef (deniz kabuğu) benzeri bir pullanma görünümü yarattığı için sedef olarak adlandırılmıştır.
d vitamini iyi geliyor mu acaba.
katranlı sabun iyi geliyor mu acaba.
doktorunuza danışınız.
Halime şükür etmemi sağlayan hastalıklardan bir tanesidir. Ruhsal sağlığımı böyle koruyorum.
çocuklarımda diz kapatlarımda sedef çıkmıştı, zorlu uğraşlar sonucu geçti.

siz yine de enseyi karartmayın, yeterince uğraştığınızda kurtuluş her zaman vardır.
Dizlerimde dirseklerimde ayaklarımda. Ve en son göz kapağımda. Herkes bir gün bırakabilir sizi. Ama sedef? ASLA.. ilaçlar kremler losyonlar işe yaramaz. Geldi mi gitmez. Savaşmayın boşuna. Kardeş kardeş geçinin artık.
Sedef hastalığı, kronik inflamasyonla seyreden ve bulaşıcı olmayan bir hastalıktır.
Bu hastalık geçmez arkadaşlar tedavisi yoktur. ilaçlarla sadece uyutuluyor. Şok anında (kaza, ölüm, hastalık vs) yeniden hortluyor. Anlık streste etkili oluyor. iş yerindeki 3-5 dakikalık stresler.

En güzeli hiçbir şeyi takmamak. Çingene gibi o gün bulduğunu yeyip, öteki güne ya nasip demek.
Sahibini dalmaçyalı yapan komik hastalık.
Elbette gerekmiyor şaka mı bu? Eski sevgilimde de vardı gıcık bir hastalık, her yerine yayılıyordu ama elbette bana da geçmedi.
Sedef ismindeki kadınlardan hoşlanma hastalığıdır.
2 yıldır çektiğim hastalık. 2 yıl önce büyük bir strese sinire girdim ondan sonra çıktı. Doktorların verdiği ilaçlar, saçma sapan bitkisel ilaçlar hepsini denedim olmadı. sonra bir tanıdık bir merhem önerdi dene dedi geçiriyor. 2 hafta önce aldım denedim şuan hiç bir iz yok yine çıkar mı bilmem ama ne kaşıntı var ne pullanma çok rahatım allah'a şükür. ilacın ismi 'Dermovate merhem'
Genetik bir hastalıktır. Bulaşıcı değildir. Asit ve şeker dostudur. Tedavisi bulunmamaktadır. Psorcutan tarzı kremler ile üstü kapatılsa da bir ömür boyu sizinle yaşamaya devam eder.
sedef Arapça da deniz kabuğu anlamına gelmektedir.
sedef hastalığı deride deniz kabuğu benzeri çıkıntılara sebep olmaktadır.
iki ay önce bacağımda çıkan zımbırtıya aile hekiminin koyduğu teşhis. gavatın yüzünden bi hafta boyunca acılı baharatlı şeyler ve turşu yiyemedim. sonra cildiye uzmanına gittim de sedef olmadığı ortaya çıktı.
görsel
çözümü olmayan fakat azalmasının stresden kaçmak ile mümkün olabileceği hastalık.
Tam kurtuldum dersin yine başlar. Geçmiyor ve sanırım hiç geçmeyecek. Gerçekten büyük imtihan bu hastalık.
sadece plasebo etkisi ile iyileşebilen bir hastalıktır.
sedef genetik olup deride görülen bir hastalıktır. şiddeti kişiden kişiye değişir. Kimisi küçük nokta şeklinde lekelerle atlatırken kimisinin tüm vücudunda soyulmuş izlenimi veren lekeler oluşur.
zor hastalık. Allah şifa versin.
Bir kaç gün önce bir tanıdığımdan dinlediğim hastalık.

Tedavisi olmadığını biliyorum. Sanırım aşırı stres ve depresyon yol açıyormuş.
oldukça can sıkıcı bir cilt hastalığı. Saçta görüleni seboreik dermatit ile karıştırılsa da aslında seboreik değildir. Sedefli cilde bakım yapılmalı ama öyle şifalı bilmem ne lere pek inanmayın. shea butter çörek otu yağı hindistan cevizi yağı ardıç katranı gibi maddelerle kendinize bakım yağı yapabilirsiniz. mucize diye satılan çoğu şeyden daha etkili ve ucuzdur. unutmayın ki bu tarz hastalıkları kullanıp para kazanma derdinde insanları sömürmek isteyen çok kişi vardır. doktora gidin önerilerini dinleyin. sedef için kısa bir özet yapmak gerekirse.

" Sedef bir cilt rahatsızlığı olup, diğer organların bozuklukları ile bir ilişkisi yoktur. Birçok kronik hastalıkta olduğu gibi belirli aralıklarla tekrarlama özelliği vardır. Bazen ortadan kalkıp yeniden ortaya çıkabilir, bu tekrarlama sıklığı, va sedefin bölgesel yaygınlığı insanlara göre değişmektedir. Sedefte bazen uzun yıllar boyunca hiçbir atak yaşanmaz yani görülmezama bu sedefin tedavi olduğu anlamına gelmez. Sedef onu tetikleyen durumlarla birlikte yıllar sonra kapınızı çalabilir.

Tıp dilinde "psoriasis" diye adlandırılan sedef, hastalığın bulunduğu yerde kızarıklık şeklinde kendini gösteren, zaman zaman ortaya çıkan çinste bir deri hastalığıdır. Derinin üst tabakasının kalınlaşıp, büyümesiyle sedef renginde kabuklanmalar görülür, zaten bu sedefli renkten dolayı sedef hastalığı denmektedir. Deri 30 günde bir kendisini tazeler, sedefte mekanizma çok hızlanıp bir iki günde bir kendisini yenilemeye başlar bu da deri üstünde ölü hücre tabakasını arttırır. Dolayısıyla sedefli, tabaka açığa çıkar."
ırsi olarak geçtiği söylenen deride beyazlaşmaya neden olan hastalıktır. tedavisi çok uzun bir dönemi kapsamaktadır.
bukalemun bokunun iyi geldiğ söyleniyor.

ince uçlu bukalemunu olan ?
en özel ve güzel sedef kremini öneren insan evladına sağlam dua ederim. pls