bugün

yılın iş adamı falan seçilmesine yol açar.

görsel
Bakın mesela burada çok ciddiye almıştı birileri. Devletin polisi güvenliği sağlıyor, birilerine oy istiyordu kime acaba?

https://youtu.be/mjCbPooNaIg

Yani normal ar sahibi insan, dün a dediğine bugün z derken utanır, ama normal insan bu. Ülkede bir grup var ki bunlara ne söyleniyorsa ona dönüyorlar. Yani nesrin topkapı önlerinden düğme ilikler bunların o derece kıvırma üstadıdır bunlar.
Mahalle bakkalını mı alacaz?

Adam çocukluktan beri devletin içinde...
akp için mitingler yapıp milleti tehdit ederken biz hiç ciddiye almıyorduk kendisini, onu ciddiye alan sizlerdiniz.

ama ben şu an sedat peker'i ciddiye alıyorum.

bir insanı ciddiye almam için onu uzun uzun dinlemem, fikirlerini öğrenmem gerekir.

bu son çıkan video peker'in yayınladığı 7. video.

7 video, ortalama 1'er saatten 7 saat yapar, adam 7 saat boyunca birtakım iddialarda bulunuyor ve ülkeyi 20 senedir yönetenler, haklarında tam 7 saat boyunca iddialarda bulunan bir adamı yalanlayamıyorlar.

şimdi benim sedat peker'i ciddiye almamam için sizlerin onu yalanlaması, iddialarını çürütmesi lazım.

tam 7 videodur hangi iddiasını çürüttünüz adamın? hangi iddiasına cevap verdiniz.

cevap vermek bir yana, adamın karısının iç çamaşırını ağzınıza aldınız.

şimdi utanmadan diyorsunuz ki "sedat peker'i ciddiye almayın..."

kimi ciddiye alalım?
7 videodur susan tayyip'i mi?
yoksa bir insanın karısının iç çamaşırını diline dolayan soylu'yu mu?
ya da videolardan sonra aniden hastanelik olan mehmet ağar'ı mı ciddiye alalım?
Ne uyuşturucusu amk. Adam saç telinden test yaptıracak kadar kendine güveniyor bu konuda.
Bilmeyenler için yazayım; en son 6 ay önce uyuşturucu kullanmış olsan bile saç testiyle tespit edilmesi mümkündür. Yani bu adam uyuşturucu falan kullanmıyor. Konuşurken kafası gayet ayık.
valla sen ben istediğimiz gibi almayabiliriz tabi de dayı ciddi ciddi anlatıyor.

bizim ne düşündüğümüz pek önemli değil yani.
(bkz: Akp götümü zikse de oyum AKP ye)
yapılması gerekendir bence. hadi özışık ın videolar çekildiğinden beri yaşadıklarına, başlığı açan arkadaş dönsün tekrar bir baksın. adam açıkça yalan söylemiyorum, beni yalanlamaya kalkan olursa yakarım diyor, yaktığını da aleni gösteriyor. daha ne yapsın pardon?

tabi size göre 5-6 yıl önce ak parti lehine miting yapıp barış akademisyenlerinin kanında duş alacağını açıklayan marslılardı herhalde? ne olacak bugünkü konumu veya söyledikleri işine gelmeyen eski ortaklarını satan anlayıştan gelenler için pek birşey sayılmayabilir. ama kendisini, bütün milletvekili ve bakanlarınızdan hatta tüm parti teşkilatından daha itibarlı duruma koyan zaten söylem ve eylemlerinin kendi içerisinde tutarlı olması. bu bile onu ciddiye almak için başlı başına bir sebep. ama devam edin bu zekayla, olan yine size olacak, bana neyse?
akp kafası işte . yanlarında kim varsa iyi karşılarında kim varsa kötü.

hiç şaşmaz bu senaryo.
Hiçbir vakit Sedat Peker ve türevi insanları sevmedim, haz edeceğimi de zannetmiyorum ancak içinde bulunduğunuz partiyi koruma içgüdüsüyle söylediklerinin yanlış ya da yalan olduğunu zannedenlere acıyorum. Eleştiri duygularınızı kaybettiğinizde hangi siyasi oluşumu desteklerseniz destekleyin koyun olacağınızı unutmamamızı arzu ederim. Bu suç liderinin Beyanlarının Çok büyük bir kısmının hakikat olduğunu da net bir şekilde ortadadır.
Savcıların yükümlülüğüdür.
Hele uğur mumcu söylemini çok ciddiye aldım.

Hain şerefsiz sağcılar.
Devletin yaptigidir.
Kardesini gozaltina almislar.
Hep isine geldikleri gibi.
şey mi demek istiyorsunuz, geçmişte tükürüğünü yaladığınız fettullah ya da eski akp mitingcisi sedat size her istediklerini yapabilirler (ki yaptılar ve gerçekler sonunda ortaya çıktı) ancak bizimle ilgili konuşurlarsa ciddiye alınmamalıdır. evladım madem öyle zamanında neden bu konuşmaları yapmıyordunuz? biz onları ciddiye almıyoruz, söyledikleri araştırılsın diyoruz. sonuçta sizinle o kadar zaman geçirmiş kişiler bunlar.

ne o açığınız mı var ki rahatsız oluyorsunuz. araştırılır ve sonunda aklanırsanız ne güzel işte bunu avantaja çevirir oy kazanırsınız.

fettullah koyktun mu? sedat koyktun mu?

biz delikanlı gibi onlardan hiçbir zaman korkmadık da, o yüzden soruyorum.
Şahsen ciddiye almıyorum ama yani iddiaları da yenilir yutulur bir şey değil. Elinde sağlam delilleri olsa şuan bildidiğin ikinci susurluk vakası gibi bir şey hani.
Bir de bi husuta aydınlatmak isterim sayın sözlük. Bakın hiç kimse ama hiç kimse ki buna devletin en üstündeki isimler de dahil, devletten büyük değildir. Çark bi işlemeye başladı mı, hepsi çorap söküğü gibi gelir. Yani senin benim kimi neyi ciddiye aldığımız önemli değil. Devlet mekanızması arka planda hep çalışır.
apo itinin kardeşini ciddiye alıp devlet kanalına çıkarmak kadar onursuzca, karaktersizce bir durum değildir.

zira botokslu mafyamız bir çıkar çatışması sonucunda şahit olduğu, başka şahitlerin de bulunduğu tüm kirli ilişkileri tek tek zaman, mekan ve isim söyleyerek anlatmaktadır.

içerisinde açık ve net olarak isimler geçen, hepsi ayrı bir suç unsuru barındıran bu anlatımları ciddiye almamak ancak satılmış, karaktersiz, korkak yargı mensuplarının yapacağı iştir.
Kimi mamacının "aynı iddiaları kılışdar için söyleseydi.." diye birşeyler saçmalamasına vesile olan mevzudur.

Ülen şerefsiz, kılışdar'ı bu herifle aynı yatakta görseydik ve bunun kılışdar hakkında bir iddiası olsaydı elbette ciddiye alırdık.

HÜlen hepiniz aynı yatakta düzüşüyordunuz be! Neden birbirinin donundan çıkanların birbirleri hakkındaki iddialarını ciddiye almayalım?

Keza kılışdar'ın, çoluğunun çocuğunun, kaynının, dünürünün bir parası mı var ki haklarında bir iddia ortaya atılsa üstlerine yapışsın? Len adı geçenler ömürleri boyunca maaşla geçinniş tipler ama malları derya deniz. Durum böyle olunca haklarındaki iddiaları neden ciddiye almayalım?

Kirli ortak, kemik kavgasına düştüğü kirli ortağından sorulur, çaycı Hüseyin'den sorulacak değil ya!
Bu adamın ciddi bir değişiklik yaratacağıni sanmak ne kadar çocukça. Dedikleri doğru olsa bile Kim ciddiye alacak bu adamı?. Halk mı? Asdhj. Reis herkesin gözü önünde adam vursa bir bildiği var derler. Muhalifler hayal aleminde yasiyor cidden.
Bilimi değil karakteri istismar edenler bu 20 milyonluk uyuşturucusu yakalandığı için Soylu'dan intikam aldığını iddiasını söyleyebilir Sedat Peker'in. Diyelim ki bu doğru olsun. Süleyman Soylu Recep Bey'e ağzına geleni söyledikten sonra AKAPE'ye geçtiğinde ne diye kimseden ses çıkmadı? iyi be! Size gelenin geçmişi yok hükmünde, sizden gidenin karısının çamaşırı süslü sülü'nün dilinde... Oh! Ne âlâ memleket. iki yüzlülük münafıklık alametidir, diye biliyordum; acaba yanlış mı biliyorum?
Kime bade yapacağınızı şaşırdınız. Biraz omurgalı olun. Sedat Peker’i alkışlayan siz değil miydiniz ? Fotoğraf çektirmek için birbirinize sürtüne sürtüne kalabalıklar arasına karışan siz değil miydiniz ?
ciddiye almamış olsan bu başlığı açmazdın.
uyuşturucu madde kullandığı her halinden belli olan, hiçbir kaynağı olmadan bol keseden sallayan mafya bozuntusunu niye miting miting gezdirdiniz?
adam çatır çatır herşeyi anlatıyor.
ülke muhalefeti için bir umut ışığı olduğu için, sadece muhalif kesimde vuku bulabilen olaydır.

bir ülkede psikopat, narsisist bir mafya bozuntusuna muhalif tiplerin bu kadar itibar göstermesi, ağzının içine bakmaları nereden baksan rezalet.
Adamın verdiği bilgiler gerçeklerle örtüşüyor mu örtüşüyor kardeşi hemen gözaltına alındı mı alındı bu panik niye o zaman!