1. 1.
  ssg isimli şahsın gerçek hayatta kullandığı nicktir.
  43 -2 ... kuzucigim
 2. 2.
  (bkz: beni tanıdılar sen kaçmaya devam et)
  13 -3 ... lösch sie aus
 3. 3.
  eksi sozluk un kurucusu
  6 -1 ... husnu
 4. 4.
  düşünendir.

  sol üstteki uludağsözlük yazan yere tıklarsanız görürsünüz.
  9 -2 ... javelin
 5. 5.
  birilerinin bilgisayar yeterliliğini ya da yetersizliğini neden ortaya çıkardığı bir oluşum üzerinden değerlendirdiğini anlayamadığım cyrano de bergac'tır. yani eksi'nin içeriğini bildiğimiz friend finder yaklaşımıyla değerlendirenler var. bir kere ne yaptıysa yaptı, kırıyor mu parayı kırıyor. hayır bugün ben aradığım bir çok şeyi buluyorum.

  Microsoft'a gittim gördüm ben, elinde kahve çalışma masalarının üzerine oturmuş. sağ ayağını sol ayağının üzerine getirmiş, ileri geri sallarken "abi sizin işinizde zor be, sen şimdi manitayla da takılaman" diye karamsarlık aşılıyordu çalışanlara, bu yaklaşım nedeniyle hırs yapan elemanlar da xp, vista falan yazıyorlarmış. hemde tükenmez kalemle. maaşı da bu itekleyici güç ortaya çıkarmasından ötürü veriyorlarmış microsoftcular. seni köftehor seni..
  4 -2 ... bedia akarturk
 6. 6.
  kendisine karşı dizginlenemez bir nefretim vardır. microsoft yazılımcı alacaktı, bunun diyzoğlu personel servisini çekiyormuş, onu aldılar. hesabını vereceksin sedat, anlıyor musun? vereceksinnn...
  5 -2 ... bedia akarturk
 7. 7.
  bir çöpçatan profili çizilmesi acaba birilerinin yarasına mı basmaktadır bilinmez, yakın zamanda işleme koyacağı gold üyeliği yaralı arkadaşın ileti kukucuğuna göndermesi tek temennimiz.
  1 -2 ... bedia akarturk
 8. 8.
  soyadı komik olan yazılım mühendisi. bu -oğlu soyadlılar genelde komik oluyo zaten.

  iki dakka ayrı kaldık, ortalığı 56'ya vermişsiniz. bi soluklanın hele.. öyle bi entry girmişim ki tüm uludağ sözlük işi gücü bırakıp bu gariban adamın altına entryler düzmüş.

  aslında var ya ben ne bilgisayardan anlarım ne kod yazmaktan ne de asp, php, c++, counter-strike zart zurt.. allahtan format atmayı biliyorum. o da recovery cd sayesinde. ben sıradan bir siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu olarak (onu da adam gibi bildiğim söylenemez) abd'de hayatını idame ettirmeye çalışan bir hilkat garibesiyim. bilgisayarla tek işim maillere bakmak, msnde gevezelik, sözlükte kendi çapımda entry girmek bide sıkılınca king oynamak.

  ben nereden vardım sedat kapanoğlu'nun türkiye'nin en iyi bilgisayar bilen adamı olduğu kanısına? (bilgisayar ve yazılım mühendisi arasındaki farkı bile bilmem. birisi program yazıyor; diğeri de parça takıp çıkarıyor herhalde) ekşide yazar olan bi arkadaşım demişti ki "ulan delphi hakkında bi hafta kafa yorduğum bişeyi adama bi mesaj attım sordum. herif bi cümle yazdı, tüm yaralarıma derman oldu." ki arkadaşım da bilgisayar mühendisidir. arkadaşın da verdiği gazla, o adam öyle birşey diyorsa dedim "bu adam türkiye'nin en iyi bilgisayar bilen adamı." geldim bunu da uludağ sözlük'e yazdım.

  bilindiği gibi "buraya yazılan her şey doğru olmak zorunda" diye bir ibare bulunmuyor sözlük anayasasında. ben şimdi desem ki "sedat kapanoğlu ibnedir." tüm ibneler veya meyilli olanlar ayaklanacak demekki. "hayır ibnelik öyle olmaz, o sıradan bir ibne, o ibneyse ben ibneliğimden utanıyorum abi" falan filan. ben de kazı nasıl çevireceğimi şaşırdım ya neyse. nasıl çıkıcam bu işin içinden bilmiyorum. titriyorum, yorumlarınızı bekliyorum.
  11 -2 ... yozishanko
 9. 9.
  facebook'taki hesabından iletişim kuranları 15 dakika içerisinde ekşi sözlük yazarı yapmasıyla nam salmış insan tanesi.

  http://www.facebook.com/s...00000080&id=654607643
  4 -2 ... arjen robben
 10. 10.
  Okudugum bazi entrylere inanmakta epey zorlandim. Tamam, bir insan zeki, basarili vs ... olabilir. Ancak takdir etmekle tapmak arasinda da gozle gorulur bir fark vardir. ssg' i hic tanimayan bir insana burda yazilan bazi yazilari okutsaniz, entry sahibinin yaraticisi zannederler. Olacak sey degil, sasirmamak elde degil. Bu ne birisini begenmek ne takdir etmek ne de idol olaraka gormek .. Dupeduz bazi yazarlar '' ben ssg olsaydim keske '' demeye ramak kala entrylerine son vermisler, peesss !!
  4 ... malkavian