bugün

şimdi hocam böyle bir önermede bulundum, niye bulundum , kazandığım tecrübelere göre binevi tanıdığım insanlara göre edindiğim fikirlerde sedat isimli erkeklerin itici oldukları farkettim. sırf bana öyle gelmiyor çevre de genelde onları itici buluyordu. bunun nedenini kendi çapımda düşündüm ve sedat ismindeki sırrı keşfetmeye çalıştım.

bu ismin anlamı doğruluk, hatasızlık , kesin ve doğru şey olarak geçiyor. belkide kendisi çok egoist ve kesin yargıları olan bir isim olduğu için isim olarak konulan çocuğun üzerine böyle bir lanet yağdırılıyor olabilir. ikinci bir ihtimal olarak birine sedat diye seslenince, içten bir utanma, bir çekinme bir garip bişey geçer aslında. yani kesin ve doğru anlamındaki bir ismi insanda kullanınca , yalan söylüyormuşsunuz gibi oluyor azizim. buda bu ismi itici yapıyor olabilir. bir ihtimalde ülkücü olma potansiyellerinin yüksek olması.
kişiye göre değişen bir durumdur şöyleki;

muhammet= şişko salak mal salyalı kişiler
mehmet= tıkmak saf kişiler
oğuz= ince zayıf kişiler
hüseyin= eli ağır kalın sesli kişiler

benim de izlenimlerim budur ve daha birsürü isim vardır bana göre değişik değişik duygular örnekler canlandıran...
(bkz: çılgın sedat)
(bkz: sedat peker)
(bkz: sedat kapanoğlu)
tartışılmaz gerçektir.
sedat isimli erkekler, itici ola da bilir, olmaya da bilir. genelde ismin karaktere ve simaya yansıması psikolojik yanılsamadır. alışkanlıklardan doğuyormuş. aslında bu gerçek olmaya da bilir. tabi ola da bilir.
sportif yapılarından ve burunlarının hafif yamuk olmasından kaynaklanır.
(bkz: sedat isimli erkeklerin genelde sarışın olması)
güncel Önemli Başlıklar