bugün

1991 adana doğumlu olan genç diyetisyen.
tv8'de ebru şallı'nın sunduğu ebruli programının konuğu olan ve yararlı bilgiler paylşan diyetisyen.
Şahsen tanımasam da Sosyal medya ve tv'den gördüğüm kadarıyla işinde bilgili ve başarılı, genç yaşına rağmen meslektaşlarına göre ilerde olduğunu düşündüğüm beslenme uzmanı.
kişisel web Sistesi http://sedasagbas.com ve sosyal medya hesapları üzerinden faydalı paylaşımlar yapan bir diyetir
https://www.instagram.com/dytsedasagbas/
facebook: http://facebook.com/dytsedasagbas
Zamanında kilo verirken çok yararlanmıştım yaptığı paylaşım ve önerilerinden, halen hız kesmeden devam ediyor. Faydalı bilgiler ve öneriler sunan diyetisyen.
instagram profiline girince çıkamıyorsunuz ve sanırım gördüğüm en iyi before-afterlar da kendisinde.
gördüğüm before afterlara bakarak ben de gaza gelip diyet programı aldım. verdiği liste standart, yenilik ya da farklı öneri yok. diyet programına uyunca zaten kilo veriliyor. instagram yorumlarındaki gibi birebir ilgi bekledim, yorumlara bakınca çünkü her şey güllük gülistanlık. bir soru soruyorum 6-7 saat sonra dönüyor (atıyorum öğle öğünüm gelmiş ve ben o zaman dışardayım, neler yiyebilirim vs diye, o cevap verene kadar zaten akşam öğünümü yemiş oluyorum). kayıt olurken "instada before afterda yer almak ister misiniz" gibi bir soru vardı, hayır dedim. sanırım bu yüzden çok ilgilenilmedim. evet demiş olsaydım (rakamlar misaldir) 3 ayda 15 kilolar, 2 ayda 10 kilolar (profilindeki örnekler gibi) şakır şakır gidecekti belki de. sürecimde kilo vermedim değil, listeye uyduğum için verdim, ama ulaşılabilirlik, motivasyon destegi, detokslar falan bekliyosanız (fiyatı da standart liste için oldukça pahalı, üzgünüm) hayal kırıklığı yaşarsınız. baştan instagram yorumlarına kanmasaydım biraz daha ücret ödeyip deneyimli ve alternatif diyetisyenlere giderdim. bu arada (siz istemediğiniz sürece) fatura kesmiyor.

**işbu entry kan değerleri normal, sağlıklı bir bireyin deneyimidir. özel durum (tiroid, pcos vs gibi sağlık sorunları) yaşamadığımı bildirmek isterim.