bugün

genelde bircogumuzun siklikla yaptigi davranisin secimlerden sonraki surece yansimasidir. Insanoglu garip, herseye her zaman bir bahanesi mutlaka var. Bakiyorum secimle ilgili tartismalar..Turkiye'nin yuzde altmisi aptal, bu boyle su soyle. Biri de :"kardesim amasi mamasi yok" Ak parti elindeki imkanlari daha iyi kullanarak, ben fikirlerini benimsemesem de, icraatlerini elestirsem de, iktidarda olmasina secmen olarak karsi da oy kullanmama ragmen demokratik bir secimin sonunda kazandi" diyemiyor.

Turkiye'de olsaydim su anki 3 partiden hicbirine oyumu vermeyecektim. Hatta oy verecek oldugum parti belki omru hayatim boyunca bir kere bile yuzde 1 i gecemeyecek. Ben hicbir secimde kazanamiyorum, belki de hicbir zaman kazanamayacam. Hersey istedigimiz zaman istedigimiz gibi olmuyor, bugun feveran eden yenilgiyi kabullenemeyen arkadaslarin kinzginliklarini, hayalkirikliklarini da anliyorum ki yalniz degilsiniz. Ama bahaneleri verirken sapkayi one koyup ozelestiri yapmak yerine karalama uzerine devamli kendi maglubiyetinin uzerini kapatma cabasi bence yanlis.

Kazanan bu elestirilenleri yaparken benim kaybedenim ne yapti, daha dgorusu nerde hata yapti da bizi gene bu saflara atti, onu soran hatri sayilir ne yazikki. Tv'lere bakiyorum ,simdi meydan bos ya atan atana.. Atan atana derken ispatlari elimde var diyip cikanlar. Be hey adam, madem sen bunlari gordun, sahid oldun, neden o zaman degil de isler senin istedigin gibi gitmeyince feveran ediyorsun. Demekki bu olayda bir cikarin vardiki sustun ses etmedin. Belki milletvekilligine giden yol acilacakti, simdilik sucladigin kisi gibi gozyumalim dedin. Simdi sen hersey olmus bitmisten sonra bunu acviklayinca cici, ahlakli, erdemli oburler tu kaka oldu. Geciniz efendim bunlari yiyecek kadar da aptallasmadik henuz.

Biz kendi yirtigimizi gosterenlere sen asil surdakinin yirtigina bak demeden once bu yirtigi soyle cozelim boyle cozelim demeyi ogrenince sanirim kabullenmeyi hazmetmeyi ogrenecegiz. Vermilion elinin koru olan Kanada'dan bildirdi.
yenilen pehlivan sendromu...
sadece mehmet ağar ın kaybettiği, diğerleri için yenilgi olmadığı durumdur. dtp meclise 35 değilde 22 kişi ile girdi. baykal abi yüzde 1 lik bir artış sağladı. bahçeli tek başına iktidar olmadı ama meclise kapak attı. mesut yılmaz geri döndü. dolayısıyla kabullenmemek doğal.
Psikiyatristlerin analizine gore:

"Bu kişiler hemen savunmaya geçmek yerine özeleştiride bulunmalıdır."

"Her insanda olduğu gibi yazarlarda da kayıp reaksiyonu olmuştur. Kendi iç dünyalarında kaybı dengeleyici bir açıklamanın yapılması gerekir."

"Ciddi anlamda çalışma yapan anket şirketleri, bilimsel ve yöntemsel olarak doğru yapanlar, sonuca yakın tahminlerde bulunabiliyor. " (burda kendime ozelestiri ki yuzde 48 anketlerde ciktiginda sozlukte yonlendirme demistim , aslinda hala kismen yonlendirme oldugunu dusunsem de sonucu az cok bildikleri icin hakli konumdalar)

Ayrica yazida su noktaya deginilmis ki mest oldum kimse kusura bakmasin. Akp'ye oy verenleri mantiksiz, cahil , yalanci, satilmis diyerek aslinda kendilerinden oy beklemis secmenleri bu laflari demisler ki bu kendi vatandasini aptallikla suclamak demek. yani bana oy verseydin akilli olacaktin onlara oy verdin hepiniz aptalsiniz.

Iste boyle.

Kaynak: Radikal Gazetesi 25 Temmuz internet sayisi.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=227955
hezimetin büyüklüğüyle doğru orantılı bir süreçtir. sanırım kabullenememe den sonra sıra aglama sürecine gelecek "memleket elden gitti, yobazlar geldi,laiklik gitti,şeriat geliyor, sorosun çocukları, çocuklarımızın geleceği karardı..." uzatmıyım zaten aglamayı biliyorsunuz size ben öğreticek değilim ( hala öğrenemediyseniz bekir coşkun, emin çölaşan bugünden itibaren başladılar yılmaz özdil'in de yakın zamanda onlara katılacağını düşünüyorum). sonrasında kabullenme süreci başlar durumu idrak edip sakinleşip olayları kavramak diye açıklıyım size bunu hemen yapsanız çok daha iyi olucak. en sonda tedavi süreci başlar ki umarım yakın zamanda başlar çünkü şu anda tüm muhalefet süt dökmüş kedi kıvamında etkili bir muhalefet yapacak takadı yok hiç birinin (mhp ilk açıklamalarıyla, mehmet ağar istifasıyla doğru başlangıçlar yaptılar umarım devamı gelir. chp burnunun dikine gitmeye devam ediyor malesef).

açıkcası benim önümüzde ki süreçle ilgili beklentilerim bunlar fakat hiç beklemediğim bir durum görüyorum seçim sonuçlandığından beri ak parti ye oy verenlere edilmedik hakaret kalmadı bu öyle zavallıca öyle alçakça ki, benim belli tanımları uygun gördüğüm bir kafa için bile çok sığ çok basit. seçim sonuçlandığından beri bir şey yazmıyorum sözlüğe sebebide insanlarla ağız dalaşına girmek istememem o kadar seviyesizce ki söylenenler. adam yerine koyup yazdıklarını okuduğum bir çok insanda aynı terbiyesizliği yaptılar çoğuda kendini milliyetçi diye tanımlayan insanlar ki önerim tez elden milliyetçilik millet sevgisi kavramlarını sorgulamalarıdır. ilk fırsatta bu nasıl bir sevgidir bana da anlatsınlar.
başlık bana seçimi maçla bir tutmayı çağrıştırdı. * *
acınması gereken insanların içinde bulunduğu durumdur. yıllardır bu ülkeye hiçbir şey vermeden sadece lafla milleti doyurmayı bildiler ama artık iş yapanlar seçiliyor.
kabullenilemeyen yenilgi ya da kimin çoğunlukta olduğu değildir,yanlış anlaşılan da budur.
kabullenilemeyen bu memlekete yapılanlar ve yapılacaklardır, ne hale geleceğimizdir çünkü görünen köy kılavuz istemezdir.
türkiyenin yüzde bilmem kaçı aptaldır demek.
yenilen pehlivan bağlamı benzeri, ayağım kaydı düştüm sırt üstü.

bizde böyle oluyor evet.
bazı batı ülkelerde okuyorum, adam seçimi kaybetmiş, hadi eyvallah.
nasıl oluyor anlamadığım durum.
toprak çekiyor, doğru.
ama allah var yukarıda, rahmetli muhsin yazıcıoğlunun yerine gelen başkan, kaybedince delikanlı gibi çekilmesini bildi.
öğreneceğiz yavaş yavaş.