1. .
  bir benzeri icin daha; (bkz: akp ye oy vermek cehenneme bilet almak gibidir)
  ... kani ronik
 2. .
  (bkz: ibne hakem)
  ... sadirvan mehmet cadiroglu
 3. .
  bir benzeri icin: (bkz: #1646169)
  ... kani ronik
 4. .
  sayın deniz baykal' ın kastettiği milli takımda sadece chp yoktur. chp gibi vatanın bölünmemesi isteyen, yolsuzluk yapmayacak namuslu şahsiyetlerde vardır. milli takımın karşısında hortumları keseceğini, yolsuzlukların ümüğünü sıkacağını, dokunulmazlıkları kaldıracağım diyerek oy toplayan fakat bunların hiçbirini gerçekleştirmemiş zihniyet vardır. milli takımın karşısında el kadı' ya kefil olan zihniyet vardır. yaptığı yolsuzluklarla ali dibo markasını duyuran zihniyet vardır.
  ... carlott
 5. .
  (bkz: secim milli bir mac gibi olacak)

  favorisi belli olan tek ihtimalli maç...
  -1 ... chukuk
 6. .
  benzer bir aciklama da sayin devlet bahceli'den gelmisti. bahceli, akp'ye oy atanlarin bolucu oldugunu iddia etmistir. ama onca kisinin, hatta %5-10 oy alacak bir partiye oy atan insanlari bolucu olarak yaftalamak bile asil boluculuk degil midir.

  (bkz: akp ye oy atanlar bolucudur)
  -2 ... kani ronik
 7. .
  hakemin kararları önemlidir bu maçın sonucu için.*
  1 ... kendime donmeye artik cok gec
 8. .
  sayin deniz baykal'in son demecidir. bu demece gore secimin sonucunda, ayni hukumet devam ederse milli mac kaybedilecektir. chp kazanirsa da milli mac kazanilacaktir.

  yani soyle ki, akp'ye oy atacaklar (ki gorunuse gore en cok oy alacak partiye oy atacak o en buyuk cogunluk), bu milletten yana degil, gavur milletten yana olacaktir.
  1 -4 ... kani ronik