bugün

Şu son beş günde yaşadığım durum. Evde SAMVAN KiL Mi diye ergen ergen dolaşıyorum. Aslında sebebini biliyorum ama yediremiyorum lan. Ve son olarak HAKKETEN SAMVAN KiL Mi
çalışmaya ve sürekli harekete alışmış bir metabolizmanın boşluğa düşmesiyle, ağır bir boşluk hissi eşliğinde kendini gösteren plansızlık durumu.
yüzeyde sebepsiz miş gibi gozuken derinlere indikçe acığa çıkan sebeblerin zemin hazırladığı halet-i ruhhiye.
sebebi "birikim" olan bunalım. farkında olunmadığı için adı "sebepsiz" olur.
genelde baharda olur. sebepsizi yoktur bunun ayrıca bu bilimsel bir gerçektir ki bunalımların her türünün fiziksel, kimyasal, ruhsal sebepleri vardır.
sebebsiz bunalımın da kişisel olmayan sebebleri vardır. örneğin gece dolunayı, mevsim ve iklim değişikliği, kum fırtınası, uzun süreli karanlık ortamda kalma, vs... sebesiz olmuyor vesselam
yaşayan kişinin sebebini arayıp bulamadığı bunalım türü.
hersey gibi bunalimin da bir sebebi vardir. sebebsiz bunalim olmaz. hicbirsey olmadiysa hormonlarin rolu vardir.
(bkz: sebepsiz fırtına)
(bkz: bir yasam tarzi olarak depresyon)
kişinin içinde depreşen şeylerin kalbini kasmasından sonra oluşacak ruh halidir. zira bunalım için zaten sebebe gerek yoktur. yaşamak bile bir bunalım zincirini oluşturur.
Uzun bir süre dert tasadan uzak kalmanın yol açtığı durumdur... Hayat sadece toz pembe hayallerde oluşamaz acısı tatlısı ile bir bütündür... Bu da bir çeşit dengeleme halidir bence...
(bkz: kızların canı sıkılmaz)
ilk olarak;
(bkz: vardir bir sebebi)
tahmin edemediğiniz bir sebep olsa bile, havanın kapalı oluşundan sıcak oluşuna, caddelerin boş oluşuna ya da tam tersine dolu oluşuna, sevgiliniz olmamasına ya da olduğu halde yokmuş gibi olmasına, dinlenen şarkılara, izlenen t.v.;'nin basitliğinden, ev ortamında yalnız olmamak ya da olmak ile alakalı şeyler olabilir.
ilk olarak rutinliğin tavan yapma durumu vardır.
yaşadığın şehir, gittiğin ortamlar, aynı yüzler, aynı sesler, değiştirmek istedikçe hep eskiye dönen şeyler...
saymakla bitmeyengillerden olan şeyler.
yapılması gerekenler de saymakla bitmeyengillerdendir.
yatıp uyunabiliniyorsa yapılması gereken tek şey "o"dur belki de.
biraz didiklenince sebebi ortaya çıkabilecek bunalım.

- sebebsiz bunalım içindeyim internettin
+ sebebsiz bunalım mı olurmuş len, doktora git bak nasıl buluyo sebebini
- ya ne gidicem doktora onca para pul vs..
+ ee napıcaz peki
- e azcık irdelesen beni, duyarsız, umarsız hain insan. sen sokuyosun beni bunalıma seen!!
bazı yörelerde kızların evlenmek isteğini belirtme şekli. * *
içinize kapanır hayatınızın ne kadar kötü oldugunu düşünür bunalıma girmek için haklı sebepler ararsınız. mutlaka bişeyler bulursunuz. giriş sebepsiz oldugu için çıkış da sebepsiz olur. birden geçiverir.
kafayı duvardan duvara vurdurur. ne olduğunuz anlamdığınız ve adı afakan olan birşey, size basar durur.
(bkz: psikolojik yalnızlık) * *
bunalima girmek icin bir nedeni olmayan, hayatinda her sey yolunda olmasina ragmen sikilan, bunalan, bazen ölmek bile isteyen bünyelerin yasadigi garip duygu. * *