bugün

seat ın çıkardığı en iyi performans aracıdır.

seat cup ların vazgeçilmezidir,
meraklısına modifiye bile aratmaz,
100km/ sn çıkışı mükemmeldir..

ama yine de bir civic değildir..
Fiyat bakımından olsun, performans konfor bakımından olsun en alınabilecek hatchback-coupe arabadır, eski kasasında beğenmediğim tek şey olan göstergeleri bile yeni kasada renk değiştirebilir hale getirmişler. Gerçekten o paraya alınabilecek en iyi araba.
Golfün amcasının oğlu.
Bir i30 değildir. Ne derseniz deyin, içi tırt.
+9 polis memuru itemlerinden biridir.
golf alamayan fakirlerin alamadığı arabaymış. ahhaa. adamlar hala wv ile sokağa çıkabiliyor utanmadan.
i30la karşılaştırmışlar ya bir şey demiyorum. ben de limon desenli pazar arabasıyla karşılaştırayım tam olsun. uzun uzun yazardım ama potansiyel belli, boş ver.
edit: leon'um yok. focus kullanıyorum.
Bu arabaya o kadar para verirsem parça parça yapar götüme sokarım.

150 bine ne arabalar alınır lan.
Çakma golf.
haftasonu doğuş oto'da inceleme imkanı bulduğum araç. en son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. bu aracın en büyük dezavantajı, yakın akrabası olan vw golf. bugün satışları ve kullanılırlığı belirli bir sınırı geçmiyorsa sebebi golf'tür. örneğin el freni, golf'te bir tuşla halledilirken leon'da hala sap gibi duruyor. sanıyorum bu durumdan vw grubu da pek şikayetçi değil veya bilinçli bir politika.

almayı düşünenlere 6.5 inç dokunmatik ekran ve led paketi de almalarını tavsiye ederim. malzeme kalitesi, hatlar ciddi bir çalışmanın sonucu olduğu çok belli.

premium bir araç değil lakin kullanıcısını pişman etmeyecek bir araç. bok atmaya gerek yok, mevcut piyasada 80 bin liranın karşılığıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.