1. .
  parmağına boya sürülmesinden hoşlanmayan seçmenler için önemli bir projedir. oy kullanma oranını arttıracağı muhakkaktır. sandık başında bulundurulacak bir dövmeci, seçmenin tercihine göre, uygun yere dövme yapar. süslü bir şekilde, oyunu kullandığına dair bir yazı da olabilir. yaz ayına denk gelen seçimler için çok daha uygundur.
  1 -1 ... tepesersemi
 2. .
  (bkz: parmak boyası yerine her seçmene parmak atmak)
  1 ... eşşağan ala gazuğu
 3. .
  gayet yerinde ve makul bir önermedir..
  ancak sandık görevlileri bu işle uğraşmak istemeyeceğinden kendi dövmeni kendin yap zihniyetiyle hareket edilerek, iğrenç görünümlü boya pekala güzel bir dövme haline getirilebilir-di...
  geç oldu ama bundan sonraki seçimde (belki de 3-4 ay sonra)
  kullanabilmeniz için tavsiyem;
  oy vermeye giderken yanınızda br adet kürdan ve bir adet kulak çöpü bulundurunuz...
  görevliden boyayı tırnağınıza değil sol el işaret parmağınızın üst tarafında bir yere damlatmasını rica ediniz...
  boya damlasını bir yere yayılmadan, kulak çöpünün pamuklu kısmına hafifçe emdiriniz (boyalı pamukla yapabileceğinizdesenler hayal gücünüze kalmıştır)
  sağ elinizde tuttuğunuz kürdanla işaret parmağınız üzerinde kalan boyaya şekiller vererek güzel fakat geçici bir dövmeye kavuşunuz.
  (burada da hayal gücünüze büyük iş düşüyor, benim tavsiyem örümcek, uğur böceği, kara sinek, playboy tavşanı gibi basit motiflerle uğraşmanızdır)
  ... infantes
 4. .
  seçmene sinirlenip ' ulan hangi akla hizmet kullanıyorsun bu oyu ' zihniyetiyle sudan gelmeyeceğini bile bile girişilen dayak eylemidir.*
  ... ramorin