1. 1.
  şu tabloda benim açımdan 24 haziran'daki seçimler için ciddi bir seçenektir bu. peki neden? hemen sıralayayım.

  1 - akp ve mhp'nin "cumhur ittifakının" önceden uzun uzun düşünüp planladığı ve a'dan z'ye diğer partileri hazırlıksız yakaladığı korsan bir seçim var karşımızda. evet bu bir erken seçim değil, korsan seçimdir.
  2 - olağanüstü hal koşullarında her istediğini yapan bu despot iktidar, bu seçimler için de planını önceden düşünmüştür. siz sandığın başında durursunuz ama adamlar ysk'dan çalar. hukuk yoluna gideriz diye düşünenler olabilir. kimi kime şikayet edeceksiniz? (bkz: )16 nisan referandumu
  3 - Dört sene önce Erdoğan'a alternatif diye gösterilen aday bugün erdoğan'a oy vereceğini söylüyor. (bkz: ) ekmeleddin ihsanoğlu ve bu iktidarın işlediği bütün suçlara ortak olan, kılını dahi kıpırdatmayan abdullah gül'ün ismi çatı aday olarak geçiyor. ölüm ile sıtma arasında tercih yapmak zorunda değiliz.
  4 - "bu son seçim" diye önümüze sunulan bütün adayların şimdiye kadar bize yarardan fazla zarar getirdiği de açık olmalı.

  Özet olarak; bu seçimler gayri meşrudur ve boykot etmek de aktif bir politik tutumdur. oyunun kuralları ve oyun kurucular belli. öyleyse bu tabloyu değiştirmek adına oyuna katılıp meşruiyet katmak yerine, oyunu baştan reddetmek gerekir.

  ilgilenenler için; komünistler de boykot diyor http://gazetemanifesto.co...kin-tutumlarini-acikladi/
  ... pajavusta
 2. 2.
  Takım tutar gibi parti tutulmaz. Bizim millet bir bunu anlayamadı.

  Boykot edersen, ilk senin oyunu çalacaklar.
  ... n dakota
 3. 3.
  birileri seçimi boykot ederken geri kalanlar ellerinin üstünde yaşlıları hastaları taşıyarak gerekiyorsa mezardaki ölüleri kaldırıp oy verdirirken sonuçlarının çok kişiyi yıllarca üzmesine rağmen bir türlü anlamayan anlaşılamayan bir boykottur. eğer ki bu boykot ülke geleceği için hiç bir emeğinin veya katkının olmaması veya direnmek yerine kabuğuna çekilmek olarak algınmayacaksa bu boykot her daim organize edenin geleceğine sövmesine neden olacaktır. direnmekten vazgeçtiğin gün bittiği gündür. işte o zaman gelecek için hiç bir şey söylemeye de şikayet etmeye de hakkın yoktur.
  ... gwaihiri
 4. 4.
  Türkiye gibi ortadoğu ülkelerinde secimi boykot ederek verdiğin mesaji kimse siklemez, kimse bu protestonu umursamaz, aklına bile getirmez.

  Adamlar mümkümse tek aday olarak seçime girmek istiyor zaten, hamleleri ortada. Sen ister oy kullan ister kullanma.

  Ki birak komunistleri toplumun sozgelim yuzde 20lik bir kesmi secimi boykot etsin katilim orani yuzde 70 olur ki bu oran bile tum modern ulkelerdek katilimdan daha fazladir.
  ... gaspirali