1. 1.
  dünyanın en çok kontrol mekanizmasına sahip, saydam ve güvenilir seçim sistemlerinden birinin uygulandığı türkiye için her seçimde sıkça dile getirilen safsata.
  arkadaşlar seçimler o kadar şeffaftır ki ysk sonuçları açıklamadan bile hangi partinin ne kadar oy aldığını öğrenmek mümkündür.
  türkiye'de bildiğim kadarıyla 174 bin adet seçim sandığı mevcut. her sandığın başında her partiden birer adet müşahit bulunur ve bunlar oy sayımı da dahil olmak üzere seçim sürecinin her anında aktif olarak görev alırlar. ayrıca oy sayımı esnasında sıradan vatandaşlar da gözlemci olarak sandık başında bulunabilir.
  ve oylar sayıldıktan sonra ıslak imzalı oy sayım tutanağı her parti müşahidine verilir ve bir nüshası da sandığın bulunduğu yere asılır.
  yapmanız gereken her sandık başından birisi tutanakları parti genel merkezine whatsapp la yollasın. ve müşahitler de tutanakları birleştirsin. kısacası seçimlerde hile imkansızdır.
  mühürlü oy pusulası meselesi ise aptallıktır. sandık başındaki görevli pusulalara mühür vurmayı unuttu diye en temel vatandaşlık hakkı olan oyun iptal edilmesi saçmalık. kaldı ki mühürsüz oyların tamamının tek bir partiye ait olacağını varsaymak ise daha büyük bir ahmaklıktır. ve tüm bunların dışında o pusulalarda ysk nın mührü mevcuttur *
  hile falan deyip aptal durumuna düşmeyin.
  24 milyonun oyuna talip muhalefet 174 bin tane sandık müşahiti bulamıyorsa bırakın da iktidar olamasın.
  hasılı türkiye'de seçimler objektif ve tüm süreçleri denetlenebilir en objektif seçimlerden biridir.
  5 -3 ... asitbazdengesi
 2. 2.
  haziranda muhalefet tayfanın yine yapacağı safsatadır. bakın görün.
  6 -4 ... gethere
 3. 3.
  her seferinde kaybediyor bir taraftan da kendini dev aynasında görüyor. Başka ne diyecek ki aq.
  4 -2 ... mahmut sezar
 4. 4.
  şu cahile seçimlerde hile nasıl yapılırı bir anlatsa birisi çok memnun olacak ama nedense hakaret yemekte biteviye *
  sen seçimlerde hile var deyince hile var oluyor ama ben seçimlerde neden hile olamayacağını ederi gideri ile anlatınca yalancı oluyorum ilginç *
  diyorum hep güzel kafalar bunlar güle güle kullanın.

  sebebi açıklanamayan safsata.
  6 -2 ... asitbazdengesi