1. 1.
  akp tarafından yapılandır.
  şu an 1 nisan gününden beri seçimi iptal ettik dense kimse kabul etmeyecektir, ama ahaber, atv, sabah gibi kanalizasyon boruları tarafından sürekli bir kaos ve gizem pompalanmaktadır...

  "büyükçekmece'de dönen tezgahlar"
  "maltepe'de hukuksuzluk"
  "kadıköy'de havada uçan oy pusulaları"

  zaman kazanmak içinde maltepe sayımı uzatılmakta 3. defa tekrar sayıma gidilmektedir.
  böylece yavaştan halka "iptal ettik ama sizde gördünüz geçerli sebeplerimiz vardı" ortamı oluşturulmaya çalışılıyor.
  ekrem imamoğlu'nun bir an önce bu duruma göre aksiyon almalı ve sürece müdahale etmelidir.
  5 -2 ... murthy
 2. 2.
  iptal ettiremezler. ettirirlerse tekrar seçim olursa en az 5 puan farkla kaybederler. kendi seçmenlerinden hiçbir şeyi görmeyen duymayan biatçı, çıkarcı, yalaka kesim hariç akp ye inandıkları için bu zamana kadar oy vermişlerin en az yarısını kaybederler. bugüne kadar hep sahte mağduriyetler yaratarak ellerinde tuttular bu kesimi. ama bu seçimden mağduriyet çıkartamazlar aksine hak yediklerini belgelediler güzelce.

  bunların yaptığı süreci uzatmak. seçimi kaybettiklerini biliyorlar daha bir yerlerini yırtsalar tersine döndüremezler. bu seçimi kaybedeceklerini hiç düşünmedikleri için hazırlıksız yakalandılar. şimdi geçmişe dönük kanıtları yok ediyorlar büyük ihtimal ile. hiç işe gelmeden maaş verdikleri ve sağa sola yerleştirdikleri rantçıları tasfiye ediyorlar. bu sabah o hırsızlıktan, yolsuzluktan istifa ettirilen bakara makaracı ufak elemana istanbul büyük şehir belediyesinin tahsis ettiği şoför çıktı meydana. 800 bin lira maaş ödemesi yapılmış bu adama bu eski yolsuza şoförlük yapsın diye. bu daha ufak balık eşeledikçe alttan ne balinalar çıkacak bunları saklamaya yok etmeye çalışıyorlar şu anda.
  15 -2 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  aynı zamanda ysk'nın bağımsız bir kurum olmadığını, akp tarafından yönetildiğini gösteren durumdur. başkanlık seçiminde yargı bağımsız olacak diyen akp seçmenine duyurulur ama onlar anlamaz ki.
  3 -1 ... ekaleh
 4. 4.
  Boyle bir olay için igneyle kazmaya devam ediliyor lakin bu olursa bundan böyle ne seçimlerin ne ysk nın meşruiyeti kalmaz.
  2 -1 ... atlant isten gelenadam
 5. 5.
  seçim gayet normal bir seçimdir, iptal ettiremezler. akape tamamen zırva bir partiymiş, artık bundan sonra da akape´ye oy atacak bir lavuk varsa ben onun kalıbına tüküreyim.

  seçilmiş adama- hem de istanbul belediye başkanına, mazbatasını vermemek ne demek aga?...düşünsene new york city belediye başkanına mazbatasını seçilmesine rağmen vermiyo olsalardı, bu, dünyada direkt 1. haber olurdu.

  ya da paris belediye başkanına mazbatasını vermemek ne demektir?...bu...bu..çemişgezek, ya da merzifon diil ki, senin dünyaya açılan camekan şehrin, dünyada herkes ankara´yı tanımaz, ama herkes istanbul´u tanır aga...

  istanbul belediye başkanına mazbatasını vermemek demek, direkt olarak halkın iradesini tanımamak, bu da diktatörlük demek...bu artık alman basınında falan gayet açık seçik yazılıyo, hollandalılar, "tayyip kendinden bekleneni yaptı!" yazdılar, the new york times resmen hergün- bilmiyorum twitter´dan takip ediyo musunuz?- mazbatayı bugün de vermediler falan diye yazıyo...

  ilk hafta temkinli davranıyolardı, sayım yapıyolarmış falan muhabbetine dünya basını da uymuştu, ama 2. haftadan itibaren olay döndü. bu beni çok rahatsız ediyo, çünkü beni tanımayan almanlar türk olduğumu öğrenince direkt bana "siz demokrasiyi anlamamış ilkel bi kabilesiniz" falan diyo, en az iki kere ağız dalaşı yaptım burada ben almanlarla...

  şşşş baksana...sen soğan falan ithal eden bi devletsin, dünyanın gözünde yükselmezsen, venezuela´dan daha da aşağı düşeceksin türkiye, üstelik de dünya "oh olsun bu pisliklere, beter olsun adiler" diyecekler.

  demokrasinin gereğini yapman lazım...

  ulan almanya´da yaşayan beni bile etkiliyo bu be...

  böyle devam edersen, dünyayla ilişkilerin zaten boktan, iyice güney kore´ye zambiya´ya falan kalacaksın. zaten duyumlarıma göre almanya vize konusunda işi iyice yavaşlatmış, almanya´da okul kazanan kıza vize vermemiş resmen...bizim arkadaşlar yazıyo...bunların hepsinin birbirleriyle ilgisi var.

  çünkü alman konsolosu da herhalde ki alman basınını okuyo.

  seçim erteletmeye falan kalkarsan, dünyanın gözünde kuzey kore gibi bişey olacaksın haberin olsun, türkiye.
  4 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  akp milletvekili devlet bahçe'li, hürriyet gazetesi, sabah gazetesi, akit, ahaber gibi ortamlarda yapılan açıklama ve haberlerle yolu yapılandır.

  biliyorum o gazete ve tv'leri izlemeye dayanamıyorsunuz ama bugünlerde takip ederseniz hepsinin tek bir elden, bu hedef doğrultusunda organize şekilde çalıştıklarını görebilirsiniz.

  artık hiç biri "akp kazandı, gönül belediyeciliği kazandı" demiyor, hepsi "seçimler şaibeli, oylar şüpheli" diyorlar.

  ekrem imamoğlu sandıkta kazandığını masa başında vermemeli ve vatandaş hakkına sahip çıkmalı yoksa iş işten geçiyor.
  1 -1 ... murthy
 7. 7.
  seçimi iptal etmek için ortam oluşturmak
  1 -1 ... ibni maymun
 8. 8.
  Ulan madem hile hurda yok organize şaibe kaydırma yok madem ak Parti'nin oyları düşecek niye oyların yeniden sayımından seçimin iptal edilmesinden bu kadar tırsıyorsunuz.

  Madem kazanacağınızdan eminsiniz niye bu panik, ya oylar yeniden sayılsın ya da yenilensin seçimler olsun bitsin bu şaibe....suç üstü mü oldunuz yoksa?

  Geçersiz oy sayımı ve bazı ilçelerde yapılan
  yeniden sayımm sonucu 29 binden 13 bine inen farkı Chp de kabul ettiğine göre

  Çalınan oylar ak Parti'nin

  Ya da yapılan hatalar(!) hep ak parti aleyhine

  Ve bunu CHP de kabul ettiğine göre

  Baktınız fark kapanıyor baktınız organize hırsızlık ortaya çıkıyor tutuştunuz tabi...
  -2 ... isminiunutanadam
 9. 9.
  çünkü akp'nin oyların yeniden sayılması veya hak hukuk umurunda değil, amaç ortamı bulandırıp "seçimde şaibe vardı zaten" diyerekkaybettikleri seçimi iptaline ortam yaratmak.

  dikakt edin ilk başta sadece geçersiz oylar sayılsın diye itiraz ettiler baktılar fark kapanmıyor.
  bütün oylar sayılsın dediler, pek çok ilçede bütün oylar sayıldı fark yine kapanmayınca
  bu sefer yandaş medya "seçimde şaibe var seçim tekrar edilsin söylemlerine geçti"

  hep birlikte izleyin ve görün.

  (bkz: oylar tekrar sayılsın deyip oy sayımını durdurmak)
  ... murthy
 10. 10.
  tekrar sayımlarda fark kapanmayacağının anladıkları andan itibaren akp ve yandaş kanalizasyon medyası tarafından başlatılan operasyon.

  zamanı uzatarak insanların gazını almak ve süreci bulandırmak ve sonunda seçimi iptal ettirmek.

  iddia ediyorum akp genel başkanı genel seçimleri kaybetse yine aynısını yapacaklardır. boşuna mı devletin bütün kurumlarını kendilerine bağladılar?
  1 -1 ... murthy