1. 1.
    bu arkadaş " işin teori ve pratiğinde az da olsa tecrübe edinmiş bir siyasetçi olarak her biri birer
    külçe altın değerinde ki tavsiyelerimi aday adaylarıyla paylaşmayı mesuliyet addettim” demiş.
    her biri " külçe altın değerinde " ki öğütlerinden bir demet:
    1-" Siyasete girmeyi siz talep etmediniz, sizi ittiler. aslında siyasete girmeyecektim ama halk istiyor”
    2-“Genel Başkan istedi, çok ısrar etti, kıramadım” şeklindeki gerekçe daha vurucu bir etki oluşturabilir.
    3-" Eğer kavga, dövüş, mücadele, risk varsa kimseye hissettirmeden ortadan kaybolun. "
    4-" Varsa lüks araçlarınızı gözlerden kaçırın; halktan görüneceğim diye hurda araçlara da binmeyin"
    6- " herkesin görebileceği yerlerde simit yemek sizi hedefe taşımada etkili olabilir."
    http://www.diken.com.tr/a...alk-arasinda-simit-yiyin/
    6 -2 ... eratosthenes
  2. 2.
    sonra şe'aparsınız anlamına yani.
    3 ... teflon
  3. 3.
    Bir takım öğütler veren akp'lidir.
    Mesela:
    Cuma namazına kameralar eşliğinde gidin. Hutbe sırasında hocanın elinden mikrofonu kapıp 1-2 tane zamm-ı sure okuyun.
    4 ... cold man
  4. 4.
    binme demiyorum, yine bin, ama şu seçim geçsin.
    ... drdolantin
  5. 5.
    yalan ama çamur at izi kalsın. her parti için yapılacak bunlar. her partiye böyle şeyler söylenecek. keşke seçim 1 hafta sonra olsa da hemen bitseydi.
    1 -1 ... gazap86
  6. 6.
    (bkz: hisseli harikalar kumpanyası) açıyor perdesini açıyor.
    2 ... teflon
  7. 7.
    riyaya açık açık davettir. bu durum akplilerin gerçek yüzünü göstermektedir.
    1 ... ateori
  8. 8.
    binersen seçime kadar. binmezssen sicilyaya kadar.
    ... importer
  9. 9.
    tam fetoş kafası...
    -1 ... dodge selim
  10. 10.
    akepeli olmayanlara da dolar al anlamına gelen emir.
    ... deli anlamindaki de