1. 1.
  gözü kör, kalbi kilitlenmiş parti taraftarlarının saçma sapan içerikli seçim başlıklarından sıkılan şahsın feryadı. yetti be , sabah kalkıp başlıyorlar gece yarısına kadar. bu çirkef seçim süresi sanki gerekenden de uzun sürdü gibi. kasetler, hezeyanlar, yalanlar havalarda uçuşuyor. adam yerine koyulacak parti başkanı kalmadı. eline mikrofon alan meydanlarda bol kepçe sallıyor. bunaldık resmen.

  televizyonu açıyorsun seçim,sokağa çıkıyorsun parti bayrakları, işe gidiyorsun seçim muhabbeti,sözlüğe giriyorsun seçim saçmalamaları, facebook desen püskevit, kemal k ve rte nin bir milyon yıl once cekilmiş videoları . kusma noktası bu olsa gerek.
  1 -1 ... patibis
 2. 2.
  siyasetle yakından uzaktan ilişkisi olmayan ve bulunduğu her ortamda bu konuların açılması,konuşulması nedeniyle sıkılan kişi söylemidir.
  1 ... bir birey
 3. 3.
  her sabah kapının önünden geçen seçim otobüsleri nedeniyle kurulan cümledir.
  ... rastafarian
 4. 4.
  http://www.zaytung.com/mags/zaytung_gundem_1.jpg
  ... adamantin
 5. 5.
  seçimle ilgili başlıklardan ve insanların birbirini rencide etmelerinden sıkılan yazar söylemidir. her ne kadar ülkemizin kaderini etkileyecek bir süreçten geçiyor da olsak birbirimizi kırmanın mantıksızlığı dile getirilmek istenmiştir.
  2 ... su vereydi eyiydi
 6. 6.
  seçim müziklerinden nefret ettiğim için kesinlikle kurtulsak diyorum.
  1 ... seniannemedicem
 7. 7.
  seçim tartışmalarından, seçim otobüslerinden, seçim müziklerinden ve partilerin karşılıklı atışmalarından sıkılmaktır. haklı bir tepkidir.
  2 ... uluyor gonlumun efendisi
 8. 8.
  seçim biter baş ağrısı bitmez. bu seçimin etkileri 1 yıl daha sürer.
  2 ... kenevir
 9. 9.
  resmi bitimine saatler kalsa da gayrıresmi olarak en az bir ay daha başımızı ağrıtacağa benziyor.
  1 ... su vereydi eyiydi
 10. 10.
  (bkz: seçim olsa bitse de rahatlasak)
  2 ... 05man