bugün

1- Kadınlar, yalan söylemeye karşı iflah olmaz bir temayüle sahiptirler
2- Kadınlar zihinsel olsun, bedensel olsun, büyük işler için yaratılmamışlardır.
3- "kadınlar bütün hayatları boyunca koca çocukturlar."
4- "kadınlar adalet, dürüstlük ve vicdanla ilgili meselelerde erkeklerden daha aşağıdır."
5- "iki kadının tanışırken birbirlerine, iki erkeğin benzer bir durumda göstereceğinden daha büyük bir ihtiyat ve riyakarlıkla davranmaları bilinen bir husustur."
6- "bütün kadınlar savurganlığa meyyaldir
7- Kadınlar erkekten daha çabuk olgunlaşır
8- Kadınlar çocuklar gibi temiz duygulara sahiptir.
9- Kadınlar için şimdiki zaman önemlidir.
10- Erkekler kadınlar gibi kıskanç olamaz. Kadınlar arasında kıskançlık daha fazladır.
11- -Kadınlarda yaratıcı düşünce zayıftır. Sanatkârlar nadir çıkar.
http://www.mootol.com/Yaz...ar-hakkindaki-dusunceleri
Bunlar herkesin bildiği ama belli bir kesimin inkar ettiği şeyler.
Altına imzamı atarım.
Aşkın metafiziği kitabını alıp okumak nasip olmasa da mommy issues'a sahip olmasından şüphelendiğimiz bir filozofumuz.
Kadın gerçekten yetişkin insan olan yetişkin erkekle çocuk arasında bir yerdedir diyor muhterem.

Kesinlikle haklı.
Yanlış bakıştır. Schopenhauer kim yahu? Bizim ılık meriç ve feminist ayşe daha iyi bilir.
"Çok mu üjdüler çenii oy oyy." Diyip geçiştirilmesi gereken bir bakış açısı. Mümkünse bir daha bakmamalı
Ben bu yazıda kadın düşmanlığından başka bir şey göremedim açıkçası. Çoğu yerde, aşağılamalar var. birileri schopenhauer amcamızı fena halde üzmüş anlaşılan. Hadi ordan diyorum..
Nietzsche’nin en çok etkilendiği kişi olduğundan mütevellit kadınlar konusunda da Nietzsche’yi etkilemiş şahıstır schophenhauer.
11 maddenin 11 i de doğru. bu schopenhauer kim bilmiyorum ama zeki adammış.