bugün

acil durumlarda araca el koyma yetkisi de verilmelidir.
Bence de saçmalık. Ben de sağlık çalışanı olmama rağmen. Yalnız bunu toplum içinde söylemeyin vururlar sizi.
o anda aktif görevde olan ve buna ilişkin kart ibraz eden filyasyon ekibi görevlileri gibi durumlar için çok gerekli olabilir.
Ama sağlık çalışanlarına artık ücretsiz değilmiş. Wikipedi de öyle yazıyor. Ama daha önceleri öyleymiş evet.
Saglık calısanlarını hastaneye gelip ısıran, tüküren, döven, satırla filan saldıran tipleri hatırlatan yakınma. Aglamayın yaa sadece 6 ay daha uzatıldı.
corona virüsü sayesinde olmuştur.
Bence hak ediyorlar. Bir çocuğa bile bakmaya aciziz onlar herkesin sıkıntısına göğüs geriyorlar. Parayla yapılacak iş değil bu gönül vermek gerek. Helal olsun.
maliyeti diğer vatandaşlara yüklenen olaydır. zaten maaşını aldıkları bir işi yaptıkları için ücretsiz ulaşımla ödüllendiriliyorlar ama belediyeler de acısını bizden çıkarıyorlar. ücretsiz olması doğru değil, cüzi de olsa bir ücret alınmalı.
sağlık çalışanlarının gereksiz fazla değer verildiğini düşünüyorum.
sağlık çalışanlarına geçici bir süre sağlanan bu hak neden birilerini rahatsız eder ki ?

neymiş efendim onların maliyeti bizden çıkıyormuş...

ulan hiç bir şey üretmeyen 65 yaş üstü morukların maliyeti sizden çıkmıyor mu 30 senedir ?

ev, araba, tarla sahibi morukların sizin kesenizden gezmesi zorunuza gitmiyor mu ?

hani şu meşhur dede torun fıkrasını hatırlasanıza !...
Öğrenciler hariç hiç kimseye ayrıcalık tanınmamalıdır.
Morukların üstümüzden geçinmesi bu kervana sağlıkçıların da katılmasını haklı çıkartmaz.
30 senedir üstümüzden geçinen morukların tek bir sağlıkçı kadar faydasını gördün mü ?
Ben verilmesinden rahatsızlık duymuyorum. Cebinizden çıkan parayı o kadar dert ediyorsanız, önce holdingleşen tarikatlara akan paralara ses çıkarın.
corona sayesinde olmuştur.
Geçen yıl hemşirelik yaparken denk gelmiştim. Ancak belirli plakalar için geçerli bir durum.
Aman ne ödül. Beni hiç rahatsız etmeyen olay. Bence insanlar toplu taşımaya ihtiyaç duymayacak yaşam standartını sağlayamadığı için kendine kızmalı. Sağlık çalışanları da bu korona sürecinde en fazla yıpranan meslek grubu ayrıca.
sonuna kadar desteklenmelidir.
Geçen Çanakkale kilitbahir feribotuna bedava binince iyi bir şeymiş dedim.
corona virüsü sayesinde olmuştur.
Keşke daha fazlası olsa baş tacımızsınız.
polislere bedava olunca sorun yok. sağlık çalışanına bedava olunca ağlayın.
Pandemi gazıyla yapılan bir uygulama. Bana göre haksız bir uygulama, sen yaptığın iş için maaş alıyorsun, her iş gibi "kendi isteğin ve iradenle seçtiğin işin riskleri var" kusura bakma.
polislere de sağlık çalışanlarına da bedava olmamalıdır. zaten onlara ücretsiz olduğu için bize pahalı oluyor, çünkü gerekli finansmanın sağlanması için bize sürekli zam yapılıyor ama gel de anlat buradakilere.
popüler kültürün kölesi olmuş bir kurumsal uygulama. işte bu yüzden doktorlarımızın götü kalkık. yıllarca kutsal meslek diye, latinceden işi öğrendiler diye tepemize çıkardıkları doktorlar yetmiyormuş gibi, şimdi de sağlıkçıya ulaşım ücretsiz, yok yaa? sebeb? çünkü sağlığımızı koruyorlar. hadi canım.

sağlıkçıya yemek vermeyin, kendi yapsın o zaman. sağlıkçıya elektrik ulaştırmayın, makina üretmeyin elle yapsın kontrollerini. sağlıkçıya kalem vermeyin, önlük dikmeyin, ayakkabı üretmeyin, don giydirmeyin...

Sağlıkçılar, bir insanın şifa bulması için gereken binlerce sebebten sadece bir tanesidir. bunların hepsi bir araya gelmedikçe beklenen netice hasıl olmaz. tüm bu sebeblerin birleşip ortaya çıkarttığı bir sonucu sadece birinin marifeti gibi gösterirsen, diğer tüm iştirakçilere haksızlık etmiş olursun.

sağlıkçılara tanınan bu imtiyaz haksızlıktır.