bugün

osmanlıdaki gibi vakıflar aracılığıyla olması mümkündür ancak. devlet fakiri zengini hakkıyla ayırt edemez ama vakıflar bu yönden daha iyidir. parası olan zaten özel doktora gider.
hangi bedava ?
bir suriyeliye göre yeni türkiye tanımıdır.
hastanenin kapısından kafanı uzatırsın bir bakıyım diye borçlu çıkarsın.
tüm sözlüğün affına sığınarak "bok bedava" demek istediğim mevzudur. 20 dakika kadar evvel hayatımda ilk defa ilaç yazdırmak için sağlık ocağına gittim aile hekimine yani sağ olsun yazdı da sohbeti de hoş bir abimizmiş ( ilk defa gidiyorum hesap et ) bir numara yazdılar reçete numarası imiş aldım onu eczaneye gittim eczacı abimiz sağ olsun hazırladı poşete koydu dedim ağabey ödemesi var mı "ooooo kardeşim 80 tl ödemesi varmış" dedi..

80 tl amk. her ay benden kesilen 350 küsür tl sigorta parası ne oldu ? lan senede 2 defa falan hastaneye giden ve hiç ilaç kullanmayan bir adamım ben. ilaç kullanırsam da migren haplarım var onlarda özel zaten parasını vererek alıyorum ne ağrı kesici ne başka bir hap kullanmam. peki bu benden kestikleri para nereye gidiyor oğlum ? bu 80 tl nin 35 tl si geçmiş dönemlerden kalma muayene parası imiş kalan 30 tl mi ne ilaç için çalışan olduğumdan kalanı da kdv mi ne dedi sinirden gülmeye başladığımdan anlayamadım bile..

şu seçim zamanı "sağlık hizmetleri bedava hem sırada beklemiyoruuzzz ihihihii" diyen arkadaşlardan bir açıklama gelirse memnun olurum. para zaten gitti artık dönüşü yokta bizi mi seviyorsunuz bunca zamandır onu bir anlamak istiyorum sadece..