bugün

Zağlık zistemi çok eyi...
alnından öpülesi kahraman vatan evladıdır...

evet, o bir kahramandır, günün kahramanı...
hiç tanımadığı bir onkoloji hastası için bu eylemi yapan her şeyden önce duyarlı bir vatandaş.

şimdiye kadar kimbilir kaç canı kurtardı.

bir can daha kurtarmak istedi.

bakınız sevgili arkadaşlar.
bundan tam 1 ay önce benim oğlum trafik kazası geçirdi.
durumu son derece ciddiydi, çarpmanın etkisi ile beynindeki ana damar patlamıştı. tam vaktinde beyin ameliyatı yapıp kanama durdurulduğu için evladım şu an evimde benim yanımda.

tabi biz her şeyi sonradan öğrendik.
oğlumu kaza yerinden hastaneye götüren ambulans, aynı zamanda hastanenin en iyi beyin cerrahını arayıp durumu anlatmış, beyin cerrahı da gece yarısı hastaneye gelip ameliyatı yapmış ve evladımızı hayata döndürmüş...

bir ambulans şoförünün dikkatli davranışı, bir telefonu ve türk doktorlarının, sağlık personelinin emekleri ile evladım hayata yeniden tutundu.
benim onlara bir can borcum var, tıpkı bu ambulans şoförü gibi şoförler nice hayatlar kurtarıyor, birinci ağızdan duyun, okuyun istedim.

her türlü olumsuz koşullara rağmen bu insanlar görevlerini yapmak, can kurtarmak için saniyelerle yarışıyor.

önce devletin, sonra hepimizin bu insanlara sahip çıkması lazım.

ben şahsen türkiye'deki hasta bakıcısından tut, hemşiresine, ambulans şoföründen doktoruna kadar tüm sağlık personelimiz için bu saatten sonra kurşun atar kurşun yerim.

sağlık çalışanlarına şiddet uygulamayı düşünenler, hele ki yüreğiniz varsa onlara bir sesinizi yükseltin benim yanımda, dünyanın kaç bucak olduğunu size itina ile gösteririm...
Oksijen tüplerini açıp aracı havaya uçurmakla tehdit etmiş. Adamı haklı buldum. Şöyleki ambulansta bir onkoloji hastası var ve 3 saat boyunca gittiği hastaneler "yerimiz yok" bahanesi ile hastayı reddetmiş. Ambulans şoförü demek ki bunu her zaman yaşıyor ki canına tak etmiş!
görsel

Sağlık Bakanlığı önünde kendisini ambulansa kilitleyen ambulans şoförünün Oksijen tüplerini açtım Sağlık Bakanı buraya gelmezse ambulansı patlatırım dediği iddia edildi. Sağlık çalışanının araçtan çıkartılmasıyla eylem sona erdi.

https://www.cumhuriyet.co...bulansa-kilitledi-1947146
güncel Önemli Başlıklar