bugün

"ama o da insan" düşüncesinin zuhur bulmuş şekli. bir de sizin beğenilerinizle örtüşmesi durumu var elbet, lakin bunu tutturmak da zor gibidir.
işte bu beğenilmeme anı hayatınızda bir dönüm noktası haline gelir. o zamandan sonra saçınızı kendiniz kesmenizi sağlar. bu sayede hem istediğiniz gibi olur hem de saçınızı beğenmediğini söyleyen kişilerin "ben kestim" dediğinizde yüzlerinin aldığı ifadeye gülebilirsiniz. daha gülmedim. gülmeyi sevmiyorum. (yalan)
berberin kendisini tasarımcı sanıp işine müdahele olmasını istememesi durumudur.
söyleseniz bile sizi ikna edecektir.
(bkz: ben tasarımcıyım baba)
içten içte 'hay ben senin belanı si***im' derken, iç sesin 'iyi olmuş abi eline sağlık' diye dışa vurmasıdır.
ilk defa gittiğiniz ve hiç tanımadğınız kuaför bile olsa saçınızı kesen; kuaförün saç kesme işini yaptığı esnada gerçekleşen yakınlığın acayip derecede sıcak temas içermesinden olsa gerek ki; saçınız kesilip işlem tamamlandıktan sonra, kendinizi kuaförle kırk yıllık dost tanıdık gibi muhabbet ediyor halde bulduğunuz için; o anda saçınızın güzel ya da kötü kesildiğinin önemine varamıyorsunuz hemencecik.

kuaförden dışarıya attığınızda ise kendi kendinize konuşuyorsunuz; " ulan tam istediğim gibi olmadı bu saç ama, kahvesi de güzeldi elemanın!"
(bkz: kuaföre gitmekten nefret etmek)
(bkz: e sen hakettin o zaman)
içten içe "sana kafayı teslim eden aklımı s.keyim" diyerek acısı hafifletilebilecek eziklik.
kuaför: *
wywtom: w
içses: i
w: abi enseyi şöyle bir toparlıyalım modelli olsun yani yap işte birşeyler
*: canım terbiyesizim süper bir model var aklımda böyle süper süper olacak güven sen bana
i: aha *oku yedik
*: (ağzından salyalar akıtarak daha az önce temizleyip vidalarını yağladığı makineyle enseye dalar) dazzzzzttzttztztztt.
*: vay vay yiğenim allah seni inandırsın aynı falan filan oldun ( bir taraftan aynayı tutarak)
w: yaa abi mükemmel olmuş ben de biraz benzerim zaten falan filana.
i: s* git kabiliyet düşmanı seni saça bak anasını satayım puuu allah cezasını vermesin enseye bak, kalk git kalk miğdem kalktı.
özel bir gün ve arkanızda kuaför dedikodularını dinlemekten sıkılmış bidüzine müşteri sıra beklerken mecburen içine düşülen durumdur.