bugün

kız olsun erkek olsun farketmez. tek kelimeyle tarif etmek tanımlamak mümkündür (bkz: kıro)
süs manyağı, özenti, ilgi fukarası tiptir. bu ne ego kabarmasıdır be arkadaş.
Derse, finale, vizeye bile kafasındaki o gözlükle girer, artık gözlük bir aksesuar olmaktan çıkmıştır takanlar için. Ayrıca sınıfta acayip dalga malzemesi olurlar.
(bkz: tipitip)
güneş gözünü kamaştırsada asla süsünden vazgeçmeyerek gözüne gözlüğü indirmeyen tiptir.
taç yerine kullananlardır, hatta bazıları abartır. misal derse saçında güneş gözlüğüyle giren hocalar var. (bkz: edebiyat öğretmeni)
gayet şık durur, en azından bazıları gibi alnına takmıyor.
güneş gözlüğünü taç niyetine kullanan kızdır. yalnız o taç niyetine taktığın güneş gözlüğü gözlerini korumuyor farkındasın değil mi? Arada bir gözüne indir be canım.
gözüne de toka takıyorsa sorun yoktur.
herkes gözünden çıkarıp tisortune asıcak diye bi kaide olmadığından o an saça takılır.
abartmayın yani
Geçenlerde meslektaşım olan bir kadınla konuşurken ,saçına taktığı gözlük hop dedi düştü yüzüne. Kadın odanın ortasında gözünde güneş gözlüğüyle kalakaldı. Yemin ediyorum kendimi zor tuttum gülmemek için. Tam da ciddi bir durum üzerine konuşuyorduk. içime kaçtı resmen kahkahalar.
kafasına güneş geçmesin isteyen kafasızdır.
metroya binmiş kişidir. metrodan inince yine takar gözlüğünü. saçları jöleli, kaşları çatık, cool görünüşe sahip bir insandır.
Güneş gözlüğünü taç olarak kullanan tiptir. Güzel duruyor bence.
hemen herkestir.
90ların başından kurtulamamış antika.
Hava karardıktan sonra guneş gözlüğü ile gezen tip kadar garip değildir.
Kellerde takıyor ya kelliklerini örtmek için. Bir gün gözlük kayıp düşecek haberleri yok.
Gözüne asla takmaz bu tipler. Havam olsun.
daha çok kadınlar arasında görülmekle beraber son yıllarda erkekler arasında da sıkça rastlanılan tip. her iki cinsi de 'güzelleştirir.'
artisttir. evet.
güneş yokken gözlük yanımızdaysa napalım götümüze mi sokalım?
En sevmediğim tiptir.

Arkadaş sivrisinek gibi solaşıyor haberi yok.
Gözüme takınca maymuna dönüyorum orada daha havalı.
görsel
görsel
insallah saçına o gözlük yapışır da çıkaramaz sin dedirtir..