bugün

her yerdeler efendim. güneş gözlüğünü saçında tutarak gezinirler. sabah akşam demezler dolaşırlar. hani bir nebze affedilebilir, kafasına güneş geçmesin hesabı takmıştır.
alnına güneş gözlüğü takanlar var buna ne demeli...
taç yerine güneş gözlüğü kullananlardır.
güzelde bir aksesuardır. zaman zaman hoş durur.
gözlük kabı yoksa ya neresine koyacaktır?

(bkz: gözünün üstünde kaşı olan tip)
(bkz: saçlarını dağıtırsın rüzgarlara bırakırsın) *
saçları, taç taktığı zaman güneş gözlüğü taktığında olduğu gibi durmayan tiptir efendim. * *
(bkz: kulak arkasına deve takan tip)
saçtaki gözlük markaysa bir bildiği olan arkadaştır.
eğer kişi kızsa saç bandı bulamamış gözlüğünü kullanıyodur;erkek ise markalı gözlük almıştır kızalara hava atıyodur.
saçına güneş gözlüğü takamayanların kıskandığı tiptir.
Arabayla giderken tünele girmiş tip olabilir. Zira faydalı bir yöntemdir.
nedendir bilinmez bir dönem, futbolcu hakan şükür ün eşi olan esra elbirlik isimli merhumu hatırlatır.

hiç gözümün önünden gitmeyen bir sahneydi. hakan ı..torino ya havaalanında yolcu eden hanımefendinin düz saçlarındaki başına taktığı güneş gözlüğü o an düşüyordu eşine sarılınca..

ne zaman başına güneş gözüğü takan biri görsem bu sahne geliyor gözümün önüne..*
işi pratikleştirmek isteyenlerdir.. çantaya koy güneş açtı bi daha çantadan çıkar işkencesine kesin çözümdür..
saç diplerinde bizlerin bilmediği extra gözlere sahip olabilme ihtimali olan kişidir...
(bkz: kafaya günes gözlügü takmak)
(bkz: güneş gözlüğü altına saklanan çirkinlik)
kafasına güneş geçmesini istemediği aşikardır.
gömleğine takanlardan bir adım daha öndedir. en azından kullanılma uzulu aynıdır.
kel olanların peruk takarak gerçekleştirebilecekleri bir eylem.
saçlarının gözüne girmesini engellemeye çalışan tiptir.
güneş gözlüğünü toka olarak kullanan uzun saçlı insandır.
tokası kaybolmuş uzun saçlı bir insandır.
gölgeye geçtiğinde***, rüzgar olduğunu fark eden, yanında tokası bulunmadığı için uzun saçlarının uçuşmasını engellemeye çalışan kişidir. bu yüzden takmıştır saçına o gözlüğü. çoğu zaman hoş durandır.
sadece bir aksesuardır. işlev sorgulamaya gerek yoktur. boynumuza taktığımız kravatın da bir görevi yok sonuçta.
saçındaki yağ sayesinde güneş gözlüğünün camını sikecek olan tiptir.
derste yapıyorsa yeditepe üniversitesinde okuyordur o.
güncel Önemli Başlıklar