bugün

kadinlarin sari sacli olma saplantisinın ileriki yaşlarda da görülmesi sonucu ortaya çıkan teyzelerdir. bu teyzeler saçlarını sarının en uçuk, en cesaret isteyici renklerine boyatırlar. amaçları ilgi çekmek, sarı saçlı olmak değildir, gençlikten kalma bir alışkanlıktır saçlarını sarıya boyamak ve şimdi saç bembeyazken bu alışkanlık hala sürdürülür.
(bkz: konken karıları)
(bkz: kokona)

yakışmıyor be teyzelerim.hayır genç gözükmek istiyorsan koyu ton boya bari ama çok zıt oluyor ya...
yaşlandığını kabul edemeyen teyzelerdir.gençliklerine geri dönmek isteyip dönemeyince çareyi kuaförde ararlar.o bembeyaz pamuk saçları hiç ellemeseler ne güzel olacaklar halbuki...
(bkz: kadinlarin sari sacli olma saplantisi) nin kokoş versiyonu.
hala genç olduklarını iddia eden ve genç insanların peşinden koşma olasılığı yüksek teyzelerdir.
aptal sarışın olma yolunda hızla ilerleyen teyzelerdir. *
aslinda sarisin olmak turk insani icin surekli olrak ic cekilen bir durumdur. ozellikle esmer bir akdeniz toplumu olan turk toplumu farklilik yaratmak farkindalik yaratmak ve ilgi toplamak uzere en goze carpan yerleri ola saclarinin rengini degistirir. yalniz giderek sarisin olamama ezikligi toplumumuzda azalmakta, giderek kizil, kumral saclarin da sayisi artmakta. egitimle bir alakasi olabilir mi?
birazcık solaryumla beyazlamış suratlarını bronzlaştırdıkmı, koluna pullu bi çanta, ayağına gucci ayakkabı, üzerinede barbour mont verdikmi kombinasyonu tamamlayacak teyzelerdir.
(bkz: tiki teyzeler).
o sızın ruhunuzun guzellıgı demekten baska care yok.
ölmeden bi de sarıya boyatan teyzelerdir.
bunların bir üst versiyonu için
(bkz: kırmızı oje süren yaşlı teyzeler)
kendilerini hala seven ve sevme çabasını sürdüren teyzelerdir.

onlar da, yeni neslin pantolonlarını belleri yerine kıçlarının yarısında taşımalarını anlamaz ama - yapın evladım, yaşayın gençliğinizi. diyecek kadar hoşgörü göstermeyi becerirler.

severim bunları, tırnaklarına kırmızı oje sürenlerini de, kordonda eşi ile elele dolaşanlarını da, pasaportta sabah kahvesi içenlerini de, boynunda bir sıra incisi ve topuklu ayakkabısı ile konserlere gidenlerini de..

severim çünkü onlar da kendilerini severler.
nişantaşında bolca görülür bu teyzelerden..bir de tırnaklarına kırmızı oje sürdükleri zaman tamamdır...uyum harikasını ortaya cıkarırlar..
saclarini sariya boyatmalari sorun teskil etmez, yasliliktan dolayi biyik ve sakallarida gurlesmis olacaktir. onlarida sariya boyatmazsa ayaklariniz g.tnuze degene kadar hizli kosun.
beyaz atlı melegini * bekleyen teyzedir.
yaşları icabıyla monoton geçen hayatlarını * biraz olsun renklendirmek ve neşelendirmeye çalışmaktadırlar.
dense, dense yaşlı kokoş denir bunlara.
(bkz: saclarini sariya boyatan yasli amcalar)
kendini 20lik sanan teyzelerdir bunlar. pörsümedim ben diye çemkirirler bide. diğer tarafa yatırım yapmak gerek belli bi saatten sonra. yazık yazık. *
(bkz: platin saçlı karıların altında grand cherokee)
(bkz: doksan yaşında aklı *ıçında)
giderayak dünyaya gol atmak isteyen teyzelerdir. konken oynamaya sarfettikleri zamanı torunlarına bere, atkı örerek geçirmeleri sanıyorum ki daha faydalı olur.
hele bide esmer ten eklenince tadından yenmez.
(bkz: semra özal)