bugün

abi yan tarafları, enseyi ve favorileri oldukça kısalt, üst tarafları da azıcık topla derim. yıllardır tarzım hiç değişmedi. ortaya çıkan saç şekli de aşağı yukarı hep şu tarz oldu:

http://i.hizliresim.com/72L6Ja.jpg

ama yine de başka yere gitmeye korkuyorum. kenarları baya kısalt dedik diye tamamını kısaltıp da bütün kafayı 3 numaraya vuracak diye. ancak bu sefer üst tarafları daha uzun tutmak istiyorum. bakalım bu sefer nasıl tarif edicem bilmiyorum. hazır yaş daha gençken ve saçlar da gitmemişken üst taraf için daha uzun bir model düşünüyorum.
yanları al üst kalsın.
direk üçe vurdurmak. rahat rahat püfür püfür oluyor.
şu babadan u dönüşü yap hocam.
artık tarif etmiyorum adam aynı kesim mi abicim diyor evet diyorum.
Sıfıra vur deyince adam anlıyor zaten.
aynısından işte al makineyi üçe tak vurdur.
Biraz düzelt abi, 2şer santim kısalt, modelinden memnunum, abi, abi topa dondum abi, vur subaya, eminim 1 sene uzattım aslan yelesi gibi saçlarımı ne hale getirdin, yap subay yap Allah kahretsin. Kaç berber değiştirdim yok düzeltemiyorlar.
-iki santimden fazla aldığın takdirde hakkında soruşturma başlatırım orusbu.
abi bak her seferinde aynı şeyi tarif ediyorum fakat sürekli farklı kesiyorsun.
yanlarda iz kalmasın, üstleri hafif kes, önleri çok kısaltma sana zahmet.
bir de şu buhar aletinden de yapıver, yüzümüz şenlensin.
dayı amerikan kes. dayıdan bir ses 'amerikan değil artık onun adı kat kat traşı '. dayı ne diyon sen kes amk.
herzamanki model devam et.
edemediğimden ve edememekten yorulduğumdan artık kendim kesiyorum.
önler böyle, arkalar şöle, yanlar da ... şeklindeki tariftir.
Enseyi iyice kısalt abi sen, üstlere hiç elleme ona göre de yanlara 3-5-8diye girersin makinayla sen biliyon işte aynısı.

Edit: harun değilim, sadece kısa saçlıyım.
vur 4 de gitsin.
allaaşkına, çok rica ediyorum, ölümü gör, bak yalvarıyorum sadece ucundaki kırıkları al.
- nasıl keseyim abi?
- her zaman ki gibi.
yap birşeyler abi, usta sensin şeklinde tarif ediyorum.
artık tarife pek gerek kalmıyor, hep aynı berbere gidiyorum ama çocukken dedem götürürdü beni berbere.

"al bunu kıriz et" derdi. kıriz demek, saçların makineyle bire vurulması demek. sinirimden çatlardım, ağlamamak için dudaklarımı ısıra ısıra patlatırdım ama birşey diyemezdim.

geçen gün yeğeni götürdüm berbere. daha yoldayken "sen karışma dayı" dedi. berber koltuğuna oturunca abartısız bi beş dakika anlattı nasıl kesmesi gerektiğini.

zamane çocukları bi başka mirim. (ya da biz salakmışız!)
herzamankinden.
az uzaktan kes.
kel yapmada naparsan yap.

not: berber kel.
kışın 5 , yazın 3 numara olsun .
+ne yapalım abi ?
-standdart amk, kaç tel saç var kafada.
güncel Önemli Başlıklar