bugün

saçlarından memnun olmayanların başvurduğu yöntem. alışkanlık haline gelirse bir aya kalmaz saçlarınız keçe halini alır.
düz saçlı kadınlar için kuaförden çok daha pratik ve ucuz bir yöntem.
(bkz: saç düzleştiriciler çıktı çıkalı saçın uzamaması)
saçları çöpe atmaktan farkı yoktur. işlem bir ay kadar tekrarlandıktan sonra saçların uçlarından ikiye ayrıldığı bile görülmüştür. gerekli değildir. doğallık önemlidir.
işte kadınları anlamanın ne kadar zor olduğunu gösteren bi' durum. saçı dalgalı olan düzleştirir, düz olan dalga yaptırır. bu ne lan?
sabahları kızların üşenmeden uğraştığı eylemdir ben 5 dk daha uyuyayım derken onlar çoktan göz kalemini çekmiş ve saçlar düzleştirilmiş bir biçimde sizi bekler.
evden her çıkışta kız arkadaşımı 10dakika beklememe sebep olan olay.
kadın milletinin hep kendinde olmayanı beğenme ve isteme özelliğinin getirilerinden biridir.

saçı dalgalı veya kıvırcık olanlar, saç düzleştiriciler yardımıyla, saçlarını düzleştirirken, düz saçlı olanlar; "lan millet saçını benim gibi yapmak için, kafasına ütü basıyor, dur ben bunun kıymetini biliyim" demez, o da onlara özenir. gider perma yaptırır, saçları dalgalı olsun, kıvır kıvır olsun ister.

neden? çünkü ona sahip değildir. ve istediği, hoşlandığı, beğendiği şey hep sahip olmadığı şeydir.
son zamanlarda erkeklerde de çok fazla uygulanan teknik sanki biraz güzel olduğu oluyor gibi gibi.( kendimden biliyorum).
yapma güzel kardeşim o saçlar kıvırcıkken de gayet güzel sıçma içine denilesi.
iyi bir makina seçimiyle kalın telli ve düz saçlara kesinlikle zarar vermeyen aksine kuaföre ödenen paralara son veren saça şekil verici araçtır.
bir süre sonra saçlarının uçları kırılmasına rağmen düzleştirmeye devam etmekle birlikte odun gibi saçlara sahip olurlar ayrıca sokağa çıktığınızda saçını kendi haline bırakan kız görmek zor, tavsiye olarak bırakın dağınık kalsın kızlar.
genelde kıvırcık saçlıların yaptığı eylem.
maşa ya da fon makinası kullanılarak yapılır.
ben gördüm böyle kafalarını ütülüyolardı. ilginç. bilim adamlarının işi. incelenmeli.

(bkz: kafa ütülemek)
sabah ofise gelince ilk yapılan şey.
az önce gerçekleştirdiğim eylemdir. saçı kusursuz düz yapma eylemidir. fistan.
saçların kıvırcıksa ölümdür .
bugünlerde 12 yaş civarında ki kızlardan başlayıp 30lu yaşlara kadar sık görülen durumdur.
teknoloji sayesinde oldukça kolaylaşmış eylem. teknolojinin bu konudaki gelişimi adım adım izledim. lisede bir düzleştiricim vardı kalkar kalkmaz kendisini fişe takardım ki üstümü giyinene kadar ısınsın da saçımın önlerini düzleştireyim. üniversitede biraz daha gelişmişi çıktı, bu 5 dakika içinde ısınıyordu ve saçıma fön çekmeden düzleştirebiliyordu fakat fönsüz kalıcı olmuyordu. üniversite son sınıfta artık ısı kademeli olanları çıkmıştı. kendisini o zamandan beri kullanıyorum, fişe takıyorsun hoop ısınıyor, ısı kademesini ayarlıyorsun, dümdüz saçlar ortaya çıkıyor. fakat saç düzleştirirken dikkat etmek lazım, zira çok sıcak olunca saç el yakabiliyor ya da yanlışlıkla alete dokunmak parmağı birkaç gün kullanılmaz hale getirebiliyor.
Eskiden düzleştirici çok nadir bulunurdu ütüyle düzleştirirdik artık değil düzleştirici kalıcı düz yapma yöntemleri bile çıkarıldı.
iğrendiğim bir bayan davranışıdır kendine güveni olmayanların genellikle tercih ettiği birde yetmezmiş gibi saçlarını yüzünün ön kısmına atıp yüzlerini gizledikleri , at yelesine benzettiğim saç modelidir .
sürekli yapıldığı taktirde saça zarar verir ancak bazen de gereklidir.
Ulan saçları düzleştirmeyince elektrikleniyor, kabarıyor, bi ucu bi tarafa bi ucu başka tarafa bakıyor, tuhaf bir şey oluyor be. Hani sürekli düzleştirmekten yana değilim ki sürekli düzleştirmem biliyorum ne kadar zarar verdiğini saçlara ancak diğer türlü olunca da hiç hoş durmuyor yani.
Ayrıca, saçlarım düz ancak kabaran ve daha ziyade elektriklenen cinsten. Bu yüzden düzleştirici ile adam akıllı şekile sokabiliyorum. Yani kıvırcık da düz isteme olayı falan değil.
Hic yapmadigim sey. Sac kuruturken tarayarak kurutunca dumduz oluyor zaten zarar verir saca . Yanmaya karsi uretilen sac serumlarini kullanirsaniz etkisi aza iner tabi. Yanik yanik kokar sac bir sure sonra bunun icinde mumkunse saciniza sac acici sikarak duzlestirin.
Kesinlikle saçları çok kırıyor. Saçım artık çok dökülmeye başladığı için kestirmek zorunda kaldım. Tabi ki özel günlerde gerekli olan bir şey ama mecbur kalmadıkça önerim yapılmaması. Bakın bana uzun saçlarım var diye sevinirken bir anda kestirmek zorunda kaldım ve lise yıllığım da hep bu saçımla hatırlayacağım kendimi, üzücü.