bugün

Saç derisinde kızarıklıklar ve aşırı derecede kepeğe yol açıp, yetmezmiş gibi saçınızı döken tedavisi genelde kolay olan hastalık. stress en büyük tetikleyicisidir.
olanda büyük bir sıkıntı verir. özellikle yeni insanlar mutlaka sorarlar, bir sıkıntı mı var diye. kabuklar bazen çok çoğalır.

saç derisinin tedavisi ile rahatlama sağlanır.
Tedavisi kolay olan hastaliktan sonrasini okumadim.
Zordur. Kolay kolay geçmez.
Bok gibi bir şeydir. Saçınızı toplayamazsınız, erkekler için zaten korkunçtur.
düzenli ilaç kullanınca geçiyor. ihmal etmeyin.
Seboroit dermatit olabilir, en kısa sürede bir dermatoloja başvurulmalıdır.
tresan ısırgan özlü şampuanın düzenli kullanılması ile çözülebilen problem.
benim de 1 yıldır muzdarip olduğum sorun. geçmiyor ulan geçmiyor. konazol ve yanında bir hap kullandım bitiriyor ama bırakınca hemen başlıyor. ben bu ilaçları hayat boyu kullanacak mıyım ?
Bir arkadaş egzama için ardıç katranı sabunu iyi geliyor demişti. Aradım sordum sac için kardeşi başka bisey kullanıyormuş akşam söyleyecek. Eğer unutmazsam söylerim sana da.
(bkz: seboroik dermatit)

Stres yapmayın çok yağlı yemeyin konazol kullanın geçer.
Sac diplerinize soyle bir elinizi attiginizda kabuk kabuk bir deriye dokunmaktir kasintisina yenik düşüp kanatana kadar tirnaklamak sonra aciyla yanmasinin gecmesini beklemektir omuzlarınızda kepek ve kabuklanmis yaralarinizi gormektir ilaclar kullanildigi surece etkilidir.
Yillar once cok cektim sonra gectiler stres durumuna bagliyorum ben arada yine hortlayip kendi kendine geciyorlar bu illetten saclarini kisacik kestirenler var işe yaramiyor saclarinizi seviyorsaniz yapmayin derim birde saclarinizi toplamamanizi sac diplerinin hava almasını tavsiye ederler.
Herkeste olmaya başlamış lan bende bir tek bende oluyor sanıyordum. Geçmiyor cidden ilaç kullansamda. Şampuanlara birşey mi katıyorlar mk.
ilaçlar pek geçirmiyor ancak bu konuda lr firmasının methini çok duydum,kendim kullanmadım ama kullanıcı yorumları memnun oldukları ve tamamen geçirdiği yönünde.
psöriasis (sedef hastalığı) açısından değerlendirilmelidir.
Benim de senelerdir muzdarip olduğum rahatsız edici hastalık. Çok şiddetliydi eskiden allahtan şimdi duruldu biraz.
stresin patlama yollarından biri. mesela benim bedenim bu sene bunu seçti, onun kararı bana da çekmek kalıyor. yalnız başlığı görmesem doktora falan gitmek aklıma gelmemişti çünkü yoğun stres durumu ortadan kalkınca benim kendisi de geçmişti. yine tekrarladı tabii. ben de saçlarımı kestirdim bi karış. ah ya...
"konazol " u kullanın derim. cilt doktorları önerisi. iyi geldi. bu bir şampuan- ilaç
(bkz: Seboreik dermatit)
En büyük tetikleyicisi strestir.
bende de olan egzama. aslında aşırı yok, ben kepek sanıyordum.

türbanlı değilim laikçi bir erkekim
(bkz: öldürmeyip süründüren şeyler)
Bazen çil çil açık kalacak şekilde saçınızı döker.
Bir defasında denizde tuzlu su ve güneş saç derime alerji yapmış ve duş alana kadar canım çıkmıştı. Bir de bunu sürekli yaşıyor olmak var.
güneş iyi geliyor ama bunun için saçın kısa olması gerekli.
ege denizinin tuz oranı bana iyi geldi.
15 günlük tatil döneminde hergün deniz ve güneş ile çok faydalı sonuçlar elde ettim.
sürekli ''kanka kafan kepeklenmiş'', ''ohaa yüzün niye böyle oldu'', ''kardeşim deri mi değiştiriyorsun'' cinsinden sorulara maruz kalmanızı sağlar.

görsel
konazol şampuan iyi gelir buna.
Bir türlü kurtulamadığım sorun. Elma sirkesinin iyi geldiğini söyleyenler var.