bugün

kişiyi aklını kaybedecek derecede heyecanlandırma durumları olmakla beraber ,son derece sakin olarak da kurulabilen hayallerdir. ''ah bir zengin olsam'' dır.
oturup olasılıklarını hesaplayan bir program kodlamayı düşündüğüm şans oynu hakkında kurulan hayallerdir.lakin daha kafamda algoritmayı kurarken kazanırsam alcağım porche'yi hayal etmeye başlayınca programım yalan oldu*.
bir olasılık programı sonucu belirlenecek rakamları taşıyan toplar doğrultusunda oluşturulan ve yıkılan hayaller toplamıdır.

Bilgisayar dersinde sayısal loto olasılık tablosu algoritması yazmanız istenebilir.
bir tane araba alıp yedek tekerle uğraşmak yerine bir de yedek araba almaktır.
bu sabaha kadar zengin olma hayalleriyle bizi tanımayan arkadaşlarımızın şuan itibariyle tek bir sayıyı bile tutturamayıp mort olduğu andır.
Pazar sabahına kadar sürecek olan hayaldir.
bir sürü hayal vardır elbet ama bu sayısal loto hayalleri deyince aklıma televizyonda izlediğim görüntü gelir. milli piyango ya da loto devretmiş büyük ikramiye katlanmış baya yüklü para verecek kuyruk var. televizyonda çekiyor tabii klasik haber. herkese soruyor işte büyük ikramiye çıkarsa naparsanız diyerekten herkeste aynı cevap ev araba alırım fakir fukaraya yardım ederim. en sonunda oradan bir dayı çıkıp ne yardım etcekler ya hepsi yalan söylüyor fakire falan yardım etmezler kardeşim ben etmem yalansa yalan diyin. *
işin ilginç tarafı, sayısal loto oynamasanız bile çıkmış gibi hayal kurduğunuz zamanlar olur. belki de sadece bana oluyordur bilmiyorum. madem hayal kuruyorsun, oyna o zaman değil mi? manyaklık işte.
parayı alma zamanaşımının son gününe kadar müracaat etmem. 1 yıl olduğunu varsayalım o süre boyunca hayaller kurmak gibisi yoktur. herkese kazandığımı söylerim büyük ihtimal parayı almadığım için kimse inanmaz ama ben parayı aldığımın ertesi günü şehrim tüm billboardlarını pis pis sırıttığım fotograflarımla doldururdum. sonra evimin çevresine surlar ördürür büyük bir salon inşa edip 5-10 merdiven inşa ettirip tahtımsı bir yapıda misafirlere yüksekten hitap ederdim. bir de yaralı yüz filmindeki salona yer hizasından aşağı inen tv karşında kuvet yaptırırdım. bir de kendimi anlatan reklam filmleri olayı var. neyse daha yapmaya planladığım bir sürü hayalim var balık burcu dolayısıyla hayalci bir insana bu sorunun kendisi bir hazdır.
Boşa kurulan hayallerdir. Hile hurda olan yerlerde kim bilir kimler Zengin oluyor olduruluyor.
her hafta kurulan hayallerdir. sonu hep neyse ya haftaya kesin zenginiz diye bitebilir.