bugün

ahmet türk adlı garibanın yaptığı kasti provekedir, diyarbakır'daki cezaevi günlerinden inşallah daha beterini yaşar içerde şerefsiz. işin kötüsü bu adam ben kürtlerin sesiyim ayağı yapıyor, kürt sorunu yok diyen kürdü kürtten saymıyor sanki bana son merci,
(bkz: evet işkence gerekiyor böylelerine)
(bkz: kıçı kaşınmış galiba biraz kaşımak lazım)
(bkz: dtp belidiye başkanları toplandı: ahmet türkün makatı yırtılmıştır kontrol etsinler)
orjinali 'soyun öcalan' ya da 'eğil öcalan' olması gereken şey.
rtenin* de 2000 yılında bir radyo programına yaptığı demeçte kullandığı hitap şekli olup, şu sıralar medyada büyük yankı uyandırıp karışıklığa sebep olmuştur.
türk dil kurumu'na göre 'sayın': "Konuşma ve yazışmalarda saygı belirtisi olarak kişi adlarının önüne getirilen söz, saygıdeğer, muhterem" anlamındadır. Kişilerin bu ve bunun gibi soyut kavramları kullanıs bicimi ve sebebi de yine öznel sebeplere ve tecrubelere dayanır. Temelinde kişisel beğenilerin ve takdirin yattığı bir terimin kullanımını yasaklamak ya da kısıtlamak...

daha amiyane bir üslüpla "sen ideoljisini ve bunun yansıması eylemlerini bildiğin birine kılını kıpırdatamayıp sadece bir kelime ile galayana geliyorsan vay haline, vay halimize
(bkz: rte nin apo ya sayin dedigi iddiasi)
ne zaman bu ismin basında bu kelime duyulsa veya görülse insanın aklından bir sürü küfürlerin geçmesine yol açan bir ifade biçimi.
melike öcalan'a hitap ederken kullanılabilen söz öbeğidir. diğerini düşünmek bile istemiyorum. bu iki insanın soyadı nasıl aynı olur kardeşim? yazık değil mi bu kıza yahu? neyse evlendi de melike öcalan suna oldu.
(bkz: sayın mı canın sağolsun)
rte'nin saçma salak söylemlerinden biri olup; iki kelimelik türk askerine küfür niteliği taşıyan hitap şekli.
yorumsuz bir girdi olarak

http://www.alisevilmezmi....g40411;topicseen#msg40411
Recep Tayyip Erdoğan'a Sayın dememin tek nedeni.
(#1509113)
sayın öcalan,
koyun öcalan,
soyun öcalan,
kayın öç alan türkler.

bunu diyen bunu da dedi;

sir, babykiller.
Ne zamandır çapsız insan bozuntuları sayın oldu?
Birisine sayın denmesi için bazı şeyleri haketmesi lazım...
(bkz: insanın gölgesi kendi boyundan büyükse, orada güneş batıyor demektir.)
"Sayın" Recep Tayyip Erdoğan için, bölücü örgüt başı Abdullah Öcalan nasıl ki, "Sayın Öcalan" ise bu iki çapulcu da "Sayın Talabani, Sayın Barzani" şeklinde hitap görmektedir.
tayyip in ve ahmet türk adlı şeyin (bir insana bir soyadı bu kadar uyabilir(!) )ağzından çıkmış olan sözlerdir. dikkat edin iki isim aynı satırda!!!
"...sen kaliteli bir orospu çocuğusun." diye devam eden hitaptır.
mektuba giri$ icin guzel bir kalip olabilir.
lakin benim aklimda daha guzel bir fikir var, bakin gostereyim.

sevgili apocan,
yahu sen nasil bir adamsin? daha dun daglarda insan avliyodun $u du$tugun hallere bak? ayip ayip. baban sana boyle mi ogretti yavrum? noldu o fors? hani yakalanamazdin? aha bak hepsi yerle bir oldu bitti gitti. oldurmuyolar da seni sirf inat olsun diye. ne bok yicen $imdi? imralidan mi kacican? yemezler yavrum yemezler. curu oralarda da gor gununu.

cok sevgili kankan,
recocan.
"sayın öcaLan".. bir çok anLama çekiLebiLir.. "öLdürdüğümüz köpekLeri sayın, öcaLan.." manasında da söyLenmiş oLabiLir.. ben öyLe söyLerdim meseLa.. ama sonunda "öcaLan" demezdim.. direkt "orospu çocuğu" derdim..
'31'e kadar sayın' öcalan.
devletimizin basbakanı bile gecmiste boyle bir tabir kullanmış teröristbaşı için yazıklar olsun. şehidimize kelle diyen adamdan ne beklenirdi ki. oldu olacak artık şehit haberlerinde de sayınlardan 5 kişi kellelerden 3 diye bahsetsinler.
sayın öcalan sayın gebereceğiniz an için gün sayın...
1989 yılında apo ile görüşen doğu perinçek'in konuşmasında kullandığını düşündüğüm hitap biçimi...
Son olarak eski demokratik toplum partisi eşbaşkanı Diyarbakır bağısız milletvkili adayı aysel tuğluk'un dünkü zaman gazetesi'nin haberine göre kullanmaya devam edeceğini söylediği laf.

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=565786
http://www.youtube.com/watch?v=Ofpdxm7qaMc&NR=1 videosunda görülen bölücüye sayın kahraman mehmetçiğimize kelle diyen bir ağızdan çıkan cümledir.

(bkz: Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda)
güncel Önemli Başlıklar