bugün

başlık ayrı telden çalıyor sen ayrı telden.saygı duyduğumuz mesleği mi söyleyelim kendi statümüzü mü?
neyse,bisikletçilere saygı duyarım bisikletinizi tamir ettirmeye götürdüğünüzde izlemenizi tavsiye ederim.bizim elimiz kirlenir diye dokunmadığımız yerlere,tüm kire pasa rağmen hayat verici dokunuşları yapar,işinin erbabıdır hayranlıkla seyredersiniz.
Asciliktir. Ascilara saygi duyun. Yilbasinda yemege gidersiniz asci calisir. Bayramda yemege gidersiniz asci calisir. Sevgililer gunu gibi maddi gunlerde yemege gidersiniz asci calisir. Siz sevdiklerinizle beraber oldukca ascilar calisir birlikte mutlu yemekler yiyebilmeniz icin.
namusuyla yapılan her mesleğe saygım sonsuzdur.
Emeğin koktugu, terin aktığı, biseylerin uretildigi her mesleğe eğilim saygı ile.
Kesinlikle pilotluk. O kadar uçağı tek başına indir kaldır felan.
Yani özgüven problemi olan birine ilk verdiğim örnektir. AMK diyorum Ada'm 70 kilo kendisi 30 tonluk uçağı indirip kaldırıyor sen 55 kilo kızla gidip konuşamıyorsun yapma bunu ya felan derim gider konuşur.
Askerliktir. Hep de saygı duyacağım. nice atatürk gibi askerler de var bu vatanda.
Askerlik ve akademisyenlik. Tabi yatan akademisyenler dahil değil.
marangozluk en başta ve bütün el işçiliği gereken meslekler.
Veteriner hekimlik.
Her gün onlarca canın kurtulmasına vesile olan meslektir.
Her mesleğin kendine özgü bi saygınlığı vardır afedersiniz orospuluk ve pezevenklik gibi meslekler hariç.
Hakkıyla adaletle yapılan her meslek.
Herkes bir biçimde ekmeğini kazanıyor.
Yeter ki bu ekmek başkasının boğazından çalınarak alınmasın.
Yoksa ünvanları da vasfı vasıfsızlığı da kerkeyim.
Hizmet üretilen her türlü mesleğe saygım sonsuz, kendi mesleğim ciddi anlamda tatmin ediyor şu aralar mesela.
insanlar tekrardan görebiliyorlar, refraksiyon kusuru her ne kadar basit birşey gibi değerlendirilse de yaşam kalitesini ciddi anlamda etkileyebiliyor.
emek harcanıp hakkıyla yapılan her işe saygı duyarım.

tabi çöpçülük, temizlikçilik vs. meslekler için kat kat saygı duyuyorum.

kendini bir bok sanan insanların bu meslek grubuna nasıl davradıklarını görünce insan olduğumu için şükrediyorum.
Doktorluktur. Birazcık da mühendislik. Ucundan da savcılık ve hakimlik
Mesleğe değil insana saygı duyulur. Her mesleğin boktan elemanları olduğu için tümüyle bir mesleğe asla saygı duymuyorum.
işini iyi yapmayan hiçbir mesleğe saygı duymam. Misal hemşireler çok gereklidir ama gelen insanı aşağılayıp işini yapmayan da çok hemşire gördüm.
güncel Önemli Başlıklar