1. 1.
    gerçekten insanın egosunu okşayan güzel bir şey.

35 yaşıma kadar toplamda 5 ay iş deneyimi olmuş biri olarak, son 1 senede okuduğum bölümle ilgili 7 programa sabahlı gündüzlü, hayvanlar gibi çalıştım. okul sırası kendimi çok geliştiremedim ve çok isteyerek girdiğim ve yetenekli olduğum bölümden soğudum. haliyle yapamayacağım diye düşünüyordum.

okuduğum bölümle ilgili mesleğe ve programlara 5 sene ara verdim. bu 5 senelik koca zaman dilimi içerisinde, tam 5 aylık bir iş deneyimim oldu evet şaka gibi gelebilir.

baktım böyle olmayacak, sike sike bu mesleği yapacaksın artık dedim çünkü iş yok güç yok ve çalışmalara başladım. okulda programları gördüğümüzden ve altyapım olduğundan programları kavramam oldukça kolay ve hızlı oldu ama tabi bunun yanında çok çalıştım, öyle böyle değil. tabi programları öğrenmenizle sınırlı kalan bir şey değil. programlara hakim olmanızla birlikte, asıl olay sizin yeteneğiniz ve yaratıcılığınızla ilgili olan bir durum.

ve 1 senede bir sürü iş yaptım. ilk defa bölümümle ilgili 35 yaşında üç iş yerine başvurdum. üçü de şaşırdı, çok beğendiler ve havada kaptı.

ilki hele kaçırmamak için, yemeklere çıkardı, şaraplar, deniz restorantı, balıklar inanamadım la. hani aranan bir insan olmak, saygı görmek çok acayip bir duyguymuş. yani bazı şeyleri başarmak için, çok geç diye düşünmeyin.
    1 ... strong arm broken