1. 1.
  sayısalcı ve sözelci arasındaki, hayata bakış açısı ve mantalite farklarıdır.

  sözelciler sayısalcılara göre daha siyasi insanlardır. güncel konuları daha iyi takip edip , tepki vermek konusunda daha aktiflerdir.
  9 -3 ... uluyanardag
 2. 2.
  sayısalcılara göre daha çok disiplin kuruluna işi düşmüştür sözelcilerin. bursada ki en fırlama sınıflar hep sözelcilerdir.
  2 -2 ... memmocann
 3. 3.
  sayısalcılar çalışır, yıllarca fizik, biyoloji, kimya derken çökerler doktor olurlar.
  sözelciler ise çalışmadan, lise yıllarını yatarak geçir, en sonunda sizin patronunuz olurlar.

  edit: sayısalcıyım
  7 -4 ... u fucking disappoint me
 4. 4.
  sayısalcılar sözel dersleri görür (edebiyat,dil anlatım,tarih,coğrafya) sözelciler sayısal dersleri görmezler (kimya, biyoloji, fizik vb.)
  4 ... exogenesis
 5. 5.
  çoğu sayısalcının hayattaki en önemli mottosu ''no more emotion, we are engineer!''* sözelcilerin ki ise ''lenin, hay senin taşşağına gurban hocu''dur.*
  2 ... fuck for fun
 6. 5.
  sözel derslerde başarılı pekçok sayısal öğrencisi vardır ama saysıalı kuvvetli sözelci yoktur. üniversite seçme sınavında bile dil harici tüm birinciler sayısalcılardan çıkar.
  3 -4 ... t bag
 7. 6.
  (bkz: beyin)
  (bkz: sağ lob)
  (bkz: sol lob)
  1 ... ritmik uyuz
 8. 7.
  sayısalcılar 6 rakamı bilince köşeyi dönerler.
  4 ... bushido
 9. 8.
  sözelcilerin pratik zekası sayısalcılara göre daha kuvvetli olur. ayrıca sözelcilerin sosyal ilişkilerde de daha aktif insanlar olduklarını düşünmekteyim. *
  6 -2 ... xreflectionx
 10. 9.
  genel inanışın tersine sayısalcılar daha bi sosyal olurlar. ayrıca nispeten daha az ders çalışırlar. kendilerini zeki sanarak, çalışmayarak da başarılı olabilecekleri düşünürler. genelde tarih, coğrafya, edebiyat gibi dersleri gereksiz bulurlar. çabuk sıkılırlar. konu anlatımındansa soru çözmeyi yeğlerler. dershaneye daha çok sınavlar için giderler. evde pek çalışmazlar. güncel işleri takip ederler ama uzaktan. ödev falan sevmezler, kitap alıp çözmezler, bir yere koyar çeyizlerine saklarlar. öyle sınavdan onbeş gün önce çalışmaya başlamak da raconu bozar. en fazla iki gün çalışırlar.

  sözelciler rahattırlar, okul derslerini daha çok önemserler, dershaneye gitme oranları daha yüksektir. bazı sözelciler vardır ki üç kelimeden uzun cümle, beş cümleden uzun paragraf yazamazken, utanmasalar rölativite kanunu yeniden yazarlar. günlük olayları takip ederler. soru çözer, hocaya soru sorarlar, sayısal derslere kafası basmayanlar bunu pek sallamaz, ama son sene kuyruklarını kısıp mecbur öğrenirler. hocalarla ilişkileri genelde sayısalcılara kıyasla daha kötüdür.

  not1: meşhur bir aforizmaya göre; "sayısalcılar sözelci olmak için, sözelciler saysalcı olmak için doğmuşlardır."

  not2: zaten ben de sayısalcıyım...
  2 -2 ... von recklinghausen