1. 1.
    ülkemiz sayısalcılarının içinde bulunduğu gaflet ve dalalet durumudur. matematik yapıyorsan zekisin yapamıyorsan değilsin. zeka bu kadar az boyutlu mudur? matematik yapmak zekanın sadece bir göstergesidir. daha pek çok göstergesi vardır. başlığa daha sonra eklemeler yapılacaktır.
    17 -13 ... leyte
  2. 2.
    Hocam rica ediyorum bunları umursamayın. Mühendislik fakültelerinde akıl hastanesinden kaçmış tipte insanlar var. Umursamayın pek neyi istiyorsanız ona yoğunlaşın.
    12 -3 ... sherlockholmesss
  3. 3.
    sayısalcılara zeki yaftası yapıştıran milletin eseri.
    sayısalcılar kendi halinde mutlu insanlardır. uysaldır. dost canlısıdır. çevresindeki kalabalıklar onlara şöylesin böylesin der, sınıflara ayırırlar. yüklenirler.
    üzmeyin sayısalcıları.
    7 ... nanautzin
  4. 4.
    s*zelcilerin aksini iddia edemeyeceği olgu. kafanız mat'a basmadığı için amele değil misiniz ?
    7 -9 ... kivilive
  5. 5.
    Bu adam bile göstergesidir diyor artık sözelcilerden pek umudum kalmadı.
    1 ... kaptanaga
  6. 6.
    öyle bir sanrımız yok bizim. siz gözünüzde bizi büyüttüğünüzden olsa gerek. yoksa ben bir fizik sorusunu çözemezsem mal gibi hissediyorum.
    ... napakyanii
  7. 7.
    zannetmiyoruz, biliyoruz.

zan denilen kelime, "sanı" yani gibi gelmek, doğru olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünmek demektir. bilmek ise şüphe götürmeksizin doğru olduğunu kabul etmektir.

zeki olduğumuzu biliyoruz. öyle olmadığımızı düşünen cahillere batıyor bir şeyler demek ki başlık açılıyor konu ediliyor.
    1 -1 ... cooman
  8. 8.
    Ben kendim sayisalciyim. Çoğu sayisalci derin bir seviyede dusunemez bile, çünkü gerek yoktur, yaptığı şey sadece bir şeyler ezberlemektir. Çünkü istenen sey belli. Dusunmeye, yeni seyler icat etmeye gerek yok. Tabi gerçek olmasa bile birilerinin kendilerine zeki demesi hoslarina gidiyor. Kim eve gelen vasıfsız ve cahil altin günü teyzelerinden iltifat işitmeyi istemez ki?
    4 -1 ... anambunelan
  9. 9.
    (bkz: kime göre neye göre) ula yurtdışına burslu üniversiteye giden arkadaşım vardı mihendis oldu. Çocuk akıllıydı tamam ama beden eğitimi dersinde koşamıyordu. Ula ben daha koşamazken o zekayı ne yapayım.
    ... maroon6
  10. 10.
    mesleğim icabı sayısal yeteneği hayli fazla olan insanlarla muhattabım sürekli, hepsi olmasa da kayda değer bir çoğunluğu sosyal ilişkilerde sıkıntılı bu tiplerin. evet adamı laboratuvara soksan atomu parçalayacak belki ama bir kızla karşılıklı oturup konuşamıyor mesela, ya da bir topluluk önüne çıktığında meramını anlatamıyor, kek kek kük kük tekleyen pancar motoru gibi.

yukarıda da bahsettiğim gibi tüm sayısalcılar böyle değil ama büyük kısmında bir sosyalleşme, konuşma, yazma, düşündüğünü ifade edebilme sıkıntısı var gibi.

o yüzden siz siz olun eşit ağırlıktan ayrılmayın. her şeyin dengeli olanı makbuldür.
    1 ... ecinni