1. 1.
  https://twitter.com/vekil...status/993062774602428418

  sabah saatlerinde cumhuriyette görünce cumhuriyetin safsatası demiştim zira kaynak yoktu cumhuriyete konuşan muharrem ince denmişti şimdi baktım twitterdan 11 saat önce yayınlamış bunu.

  yayınladıgı twittin altı yıkılıyor.

  ve bende de hafiften farklı farklı komplo teorileri oluşmaya başladı.

  iyi degil bu vaziyet.

  bişeyler dönüyor ama du bakalım. rte başkan olsun diye çabalıyorlar diyecegimde o da saçma olacak.
  2 -3 ... zargna
 2. 2.
  Giderken fistan götürsün sevinir belki selo.
  2 -2 ... uzunkartal
 3. 3.
  Tüyü benzer renkte olan kuşlar bir araya gelirler.

  ingiliz atasözü.
  2 -3 ... alpertunna
 4. 4.
  Başkanlık seçiminde ikinci turda kürt oylarına ihtiyaç var, eğer hdp liler iki turda da demirtaşı desteklerse, Rte sadece başkan olmaz AKP nin 60 milletvekili daha olur fazladan.
  -2 ... realdeal
 5. 5.
  ilk turda demirtaşı kürtler desteklerse rte başkanlıgının yanında 60 da vekillik alır demiş biri.

  işte bilmedigin konuda konuşmak böyle bir şey, hdp baraj altı kalırsa her türlü o vekil sayısı akpye geçecek inceye verselerde demirtaşa verselerde bu ikisi ayrı şey.

  mk herkes karıştırmış mevzuyu.
  ... zargna
 6. 6.
  Mesela 6-7-8 ekim olaylarında muharrem ince cumhurbaşkanı olsaydı demirtaşın bir lafıyla sokakta 35 insanı öldürenlere nasıl engel olacaktı. Önce bunu açıklasın. O gün molotof kokteyllerinin arasında kalmaktan 5 dakikayla kurtuldum. Arabama molotof atılsa şu an bunu yazamıyor olacaktım ve bunun sorumlusu demirtaş olacaktı. Bu duruma ne yaparak engel olacaktı bana bunun mantıklı bir açıklamasını yapsın oy vereyim.
  -1 ... alakasiz entry
 7. 7.
  1 hafta önce oy atmamayı planlıyordum. ince aday olunca oyumu inceye vermeye kara verdim. Şimdi tekrar vazgeçtim. Ne diyeyim cidden oy atabileceğim bir aday kalmadı derdim ne lan benim.
  1 -1 ... san marino sazcisi
 8. 8.
  Selahattin Demirtaş'ın öncülük ettiği siyasi haraket, bölücü haraketin silahlı kanadına olan alternatiftir. Kürtler siyasi olarak temsil edilemezlerse, demokrasi içinde bunun çözülebilrceğine inanmazlarsa bu iş çok daha fazla gencin kanını akıtmaktan başka bir işe yaramaz. Selahattin Demirtaşve partisi milyonlarca insanı temsil ediyor. Ve elbette sayındır.
  6 -5 ... merakliayva
 9. 9.
  herkesi kucakladığını göstermek için güzel bir hareket. lakin cezaevinde teröristi ziyaret etmesi kendi kemik oy alacağı bir çok insanı kaybetmesine neden olacak bir durumdur.
  1 ... suveydanin pesinde
 10. 10.
  herkesi kucaklama adına güzel bir harekettir. ama dikkat edilsin. akp propaganda malzemesi yapmasın. ve bir de hdp mümkünse pkkyı kınasın.
  3 ... iskit saka fatih