1. 1.
  harcama denetleyen,yolsuzlukları ortaya çıkarmakla yükümlü devlet kurumu.en yolsuzluk yapmaması gereken kurumlardan.
  1 ... disco inferno
 2. 2.
  genel ve katma bütçeli dairelerin bütün gelir ve giderleri ile mallarını türkiye büyük millet meclisi adına denetlemek, sorumluların hesap ve işlemlerini kesin hükme bağlama işlerini yapmakla görevlidir. sayıştay'ın kesin hükümleri hakkında ilgililer, yazılı bildirim tarihinden itibaren on beş gün içinde bir kereye mahsus olmak üzere karar düzeltmesi isteminde bulunabilirler. bu kararlar dolayısıyla idari yargı yoluna başvurulamaz (anayasa, md.160).
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 3. 3.
  http://www.sayistay.gov.tr/
  1 ... vernon sullivan
 4. 4.
  divan-ı muhâsebat diye de bilenen yada eskiden öyle bir kelimeyle karşılanan müessesedir!..
  uydurmacılık zamanında divan-ı muhâsebata mukabil olarak uydurulmuş kelimedir!.. yapılan işin sayışmakla ne alâkası varsa artık!..
  yaptığı işe gelince ; eğer daha eski olan adındaki nispet eki olan "i"yi kaldırarak okursak -ki bunun için kelimelerin yerini değiştirmek gerekir- işini çok kolay anlarız: muhasebat divanı, muhasebeler divanı, muhasebe divanı... devletin hesaplarını denetlemekte bu divanın işidir!..
  1 ... sus konusma
 5. 4.
  ankarada, inonu caddesi uzerinde konuslanmıs olan devasa binada is goren devlet dairesi. bu bina mimar ziya tanalı tarafından tasarlanmıs, insaatı 10 yıldan fazla surmustur. dogu batı istikametinde ince ve olabildigince uzun* bir binadır. sayıstayın internet sitesinde fotografını gormek mumkun. ulustaki eski sayıstay binası da 1925 yılında mimar nazım tarafından yapılmıs, fakat 1930larda ernst egli tarafından modernlestirme adı altında cephesi degistirilmiştir. su an yenileme calısmaları yapılmaktadır. yeni hali ne olarak kullanılacak, bi zahmet gidip tabelaya bakın hatırlamıyorum.
  1 ... kostebek
 6. 5.
  devletçe harcanılan paranın hesaplarını denetleyen yüksek kuruldur.
  1 ... che guevara
 7. 6.
  (bkz: Divan-i Muhasebat)
  2 ... yorumsuz
 8. 7.
  cumartesi haftasonu demeden yargıtay ve danıştaydan sonra bildiri beklediğimiz başka bir tay.
  tay tay yavruma tay tay.
  1 ... forever young
 9. 8.
  zannımca hiç bir işe yarmayan tay.
  ... dragonhead
 10. 9.
  gerekli gördüğünde kamu kurum ve kuruluşlarını mali yönden denetler.
  ... coskun373