bugün

eşit ağırlıkçının her türlü alacağı karşılaştırmadır. sayısalcılar ve sözelciler bir tarafa yoğunlaşmıştır. eşit ağırlıkçılar ikisinde de uzmandır.
sayısalcılar tabiki.. çok zekiyiz elhamdullillah.
(bkz: söz uçar sayı kalır)
Yaşasın sayısal kahrolsun sözel sistem.
güçlerini birleştirirlerse süper olabilir. lütfen ayrımcılık yapmayalım.
napolyon alır.
Dilci alır.
sayısalcı olmak çok çok daha iyidir.

çünkü;
sözelci olanları incelediğimizde mat. ve fkb den hiç anlamadıkları ve yapamadıklarını görüyoruz.
oysa sayısalcılar edeb. ve tarih gibi derslerde çok da kötü değillerdir.
sayisalci cakar. cunku sayisalcilarin hepsi carpim tablosunu bilir. ama uzulerek soyluyorum ki sozelcilerimizin kucuk bir kismi haric carpim tablosunu bile bilmez.

sag el kuralindan bahsetmiyorum bile.
sayısalcıların en büyük hatası bilinmeyenlere "değer" vermek, sözelcilerin en büyük başarısı da bilinmeyenleri yok saymaktır.
Sözelci bin basar. Her şeyi formül sanan, kafasını dersten kaldırmayan sayısalcılardan ne fayda gördük.
Sayısal denilen ama aslında fen olan bölümü okuyanlar diğer kısmı hep alt sınıflar olarak görür.
sayısalcının kazanacağı vs dir. sözelci herkes olabilir ama sayısal için emek uğraş ve zeka lazım.
Okul bazında bir kıyaslama saçma.
Bir yazar romanıyla eleştirilebilir bir fizikçi teorileriyle...

Yani bir yazara sen ne aptal insansın bir atomu bile parçalayamıyorsun demekle bir fizikçiye yahu kardeşim ne boş insansın bir roman bile yazamıyorsun sen demek arasında bir fark yoktur.

ikisi de bir zeka ürünüdür. iki alanda da çok zeki insanlar vardır. Her ne kadar dünyanın en zekisi einstein, hawking gibi isimler diyerek geçsekte zekalarını yazılarında konuşturmuş onlarca yazar vardır.
bir kazananı olmayan versustur. ne sayısalcılar robottur ne de sözelciler duygusal. tamam belki onlar biraz duygusal olabilir ama biz robot değiliz. hayatımız formül de değil. insanız insan. kafamız biraz değişik çalışıyor, hepsi bu.
üzen versustur. vs nin hep sağında olmak isteyip ama kaderin cilvesi olarak solunda kalınca eğitim hayatım boyunca ızdırap yaşadım. hep istedim sağ tarafa gitmeyi ama zalım kader izin vermedi.. bilim adamı olamadıysam hep bunun yüzündendir. kahrolsun sayısal eğitim *
Her ikisinide başarılı olabilen zekidir der susarim sayilsacilari da görüyoruz ödleri kopuyor tarihten.
Eşit ağırlıkçı tabiki.
gereksizce bir kıyaslama yıllardan beri bitmedi.
sayısalcının sözel yapabileceği fakat sözelcinin sayısal yapamayacağı gerçeğini anımsata başlık.
evet sayısalcılar sözel yapabilir. "sözel yapmak" ne oluyorsa artık...

bir mühendisi çevirip ibn-i haldun hakkında konuşabilir, kimyager ile cengiz yasaları ve 12 levha kanunu hakkında münakaşa edebilir bir biyolog ile iklimlerin antropolojiye etkisini tartışabiliriz.

çünkü "sözel yapmak" zarf, sıfat ezberleyip lys, kpss'de falan türkçe çözmek demek.

ayy

nen.

not: eşit ağırlık idim.
iyi bir sayısalcının alacağoı versustur.
ama iyi bir sözelcinin de alacağı versustur.
önemli olan gittiğiniz üniversitedir.
sonra ver elini medeni ülkeler.
olay budur.
eşit ağırlıkçıların çekirdek eşliğinde izlediği versus.

not: sayısalcıyım.
quantitative vs verbal.

verbal kicks ass.
ne sözelciler kadar aptal nede sayısalcılar kadar zekiydim bu yüzden eşit ağırlıkçıydım.
güncel Önemli Başlıklar