bugün

Binali zaten okumadığı için problem yok.
haber linki bulunmayan iddia. sayıştayın sitesine girdim böyle bir duyuru da bulamadım. arkadaş link paylaşsın da değerlendirelim.
iyi de kardeşim adam zaten sayıştay raporunda bu kadar milyon lira para verilmiş yazıyor demedi ki. aksine burada rakam yazmaz sayıştay raporunda bunlar belirtilmiş biz de baktık bu kadar para yapıyor dedi. biz mi yanlış şeyi izliyoruz yoksa biz mi yanlış anlıyoruz. sizler gördüğünüzü duyduğunuzu anlayamıyor musunuz yoksa anlıyorsunuz da işinize gelmiyor böyle yalan yanlış konuşarak algı yaratmaya çalışmak hoşunuza mı gidiyor.

dün binali bey de sürekli yalan söylediği halde sürekli imamoğluna yalan konuşuyorsun diyor. buradakilere bakıyorsun insanları yanıltma imamoğlu diyorlar ama kendilerinin amacı bu sözlükteki yazarları ve burayı okuyanları yanıltmak. ben bu işten bir şey anlamadım. bu siyaset kirli pis ama bırakın da kirli ve pis olarak sadece siyasiler kalsın. siz niye kendinizi çamura bulamaya çalışıyorsunuz. doğrunun hakkın yanında olmak bu kadar mı zor.

bir de sayıştayın açıklamasını okudum şimdi merak edip. üzüldüm okurken. kimin kaleminden çıktığı o kadar belli ki. şu ülkede birilerinin elinin değmediği hiçbir kurum kalmamış demek ki.
(bkz: kaynak götüm)
okunmamış rapor rapor değildir.
bu aktrolleri artık insanlığa, onurlu ve şerefli bir yaşama davet ediyorum.
bu son davetim.

bunlar yalan mı?
(bkz: 2013 yılı sayıştay raporları/#26304312)
(bkz: sayıştay raporlarını görüp hala akp ye oy vermek/#40989668)
(bkz: sayıştay başkan yardımcısının görevden alınması/#40539973)
(bkz: sancaktepe belediyesi sayıştay denetimi olayı/#40542095)
(bkz: 1 metre hortumu 78 tl den alan akp li belediye/#40520877)
(bkz: sayıştay ın bursa bşb denetim raporu ifadesi/#40522035)
(bkz: 100 km de 39 litre yakıt tüketen doblo/#40524565)
(bkz: sayıştayın epdk raporu ve buharlaşan 7 milyar tl/#40944457)
(bkz: akp nin sayıştay raporlarını gizlemesi/#22238777)
(bkz: 100 km de 63 litre benzin tüketen araç/#40521173)
(bkz: sayıştaya göre sarayın günlük gideri 1 8 milyon/#40352799)
(bkz: sayıştay grup başkanının görevden alınması/#40640875)

sayıştay rapor hazırlıyor, yolsuzlukları da birkaç şerefli memur kamuoyu ile paylaşıyor, fakat akp sayıştay'ın görevini yapmasına sürekli engel oluyor.
sayıştay denetçisini kuruma sokmayan belediyeler var türkiye'de...

bu vatandaş da çıkmış "soyostoy imomoglono yolonlodo" diye başlık açmış.

he yalanladı, he...

hayır üzüldüğüm nokta ne biliyor musun?
size de bize de eşit miktarda giriyor.
bize girmeyip sadece size giriyor olsa birkaç kez uyarır bana ne der geçerim, ama bize giren bizi rahatsız ediyor işte...

#sayıştay
Adamın tüm sözleri yalan.tipik solcu karakteri.
Yav he he...
Bunun için belediyenin yaptığı anlaşma ödenen paralar ihaleler için erişim engeli koyup vakıflara aktarılan paralar için yayın yasağı koydurdunuz.
sayıştay kimseyi yalanlamıyor: ak üstünde karalar, birbirini kovalar.
23 haziranda ya imamoğluna oy verecektim ya da oy vermeyecektim. şükürler olsun ki dünkü programdan sonra oy vermeme konusunda kararım nihai oldu. teşekkürler binali yıldırım benim için sol partinin adayına oy verdirtmediğinden dolayı efsanesin.

açık ve net evet.
olmayan yalanlamadır. buyrun ilgili sayıştay raporu:

https://www.sayistay.gov....0BELED%C4%B0YES%C4%B0.pdf
samimi olarak düşündüğümü söylemek istiyorum.
"bunlardan da bir bok olmaz."
fırsat varken keşke başka ülkeye gitmiş olsaydım. elalem akın akın gitmeye devam ediyor. bugün duydum eşraftan biri daha gidiyormuş. çoğu gitti zaten.
Neymiş. Sayıştay yalanlamış, mış...
Ula oğlum götünüzden yalanlama uydurmayın.
Gidin siz bu yalanlarınızı makarna manyağı yaptığınız gariban yurdum insanlarına sallayın.
rapor varmıymış, varmış.

istanbul hakkındamıymış, evet.

binalinin haberi var mı, yok.

istanbul belediyesi hakkında sayıştay rapor yazıyor, binaliciğimizin haberi yok. akp nin tam aradığı belediye başkanı...

kukla arıyorlar, bulmuslar...
Yalnız çok komik lan.

Allahsız akitler 5 6 kişi toplanıyorlar iftira atıp birbirlerini artılayıp çekip gidiyorlar, sonra o iftiralar analarının amında patlıyor ya her seferinde çok gülüyorum.

Not: tengirciğim bunları hasiyete felan davet etmişsin de bunlara 140.000 peygamber daha göndersen yine iflah olmazlar. Odun bunlar odun. Cehennem odunu.

Yanmak için yaratılan mahluklardan bunlar.
sayıştay raporunda çok büyük eksiklikler var. çalınan para 740 milyon değil, 2 milyar tl civarı ve kamuda durum komple bu durumda, bu sebeple enflasyona karşı alınan önlemler işe yaramıyor, kamu açıkları sanıldığından daha fazla.
neymiş sayıştay raporum yok demiş öyle mi?
ulan hırsızlıkları, suistimalleri, ihale denilen peşkeşleri saklamak için nerenizi yırtacağınızı şaşırdınız.
soran olursa alemlerde şerefli ve ahlaklıyız demeyi de sakın unutmayın.

bu da topunuza kapak olsun.

görsel

bu da imamoğlunun kapağı. rapor yok diyenlere gelsin.
https://twitter.com/ekrem...tatus/1140669270940094464
Allah belanı versin CHP zihniyeti!
"Çamur at tutmazsa izi kalır" bundan başka birşey bilmiyorlar.
imamoğlu "Allah bir" dese satıştay "hayır biz 2 saydık" diyeceği için pekte bir önemi olmayan yalanlamadır.
ekşicilerle uludağdaki azılı solcişler çoktan iman etti bile atılan iftiraya. yalanlasa nolacak. onlar koyun değil sonuçta bir de karşı tarafın cevabını mı sorgulayacaklar yobaz gibi.
görsel
Allah aşkına! Sayıştay çıkıp da, yolsuzluk mu yapıldı diyecek? onu diyecek yürekli insan var mı..derse sizce sonu ne olur hepiniz daha iyi biliyorsunuz..
(bkz: imamoğlu esteban)
--spoiler--
SAYIŞTAY DENETiMi Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliği: Yüklenici tarafından etkinliğin iki ulusal kanalda canlı olarak yayınlanması, 5 bin kişilik etli pilav, tatlı ve içecek dağıtımı yapılması istenmiştir. incelemede, Belediye'ye ait kültür merkezinde açık büfe kahvaltı verilmesi şeklinde bir organizasyon yapıldığı, 8 kişi oturma kapasiteli yaklaşık 20 adet masa kurulduğu, bu durumda katılımcı sayısının 160 kişi olabileceği tespit edilmiştir. Buna rağmen iş, şartnamede yazılı olduğu şekliyle eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmiş gibi tutanak altına alınmış, söz konusu işlere ilişkin ödeme işlemleri tam ve eksiksiz bir şekilde yapılmıştır.
--spoiler--

dikkatle, bilgilerinize...

kapiş!
(bkz: imamoğlu na cevap vermeyen kurumlar)